"מזהים נתיבי תקיפה נסתרים": גיוס של 22 מיליון דולר לסטארט-אפ של ראש המוסד לשעבר

את הגיוס של הסטארט-אפ XM סייבר הובילה זרוע ההשקעות של הנאסד"ק, המשקיעה לראשונה בישראל ■ החברה מדמה אוטומטית מתקפות סייבר כדי לבחון את אבטחת לקוחותיה

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
תמיר פרדו בכנס בנתניה, במארס
תמיר פרדוצילום: דודו בכר

הסטארט-אפ XM סייבר הודיע היום (ג') על השלמת סבב גיוס ראשון - של 22 מיליון דולר. את הסבב הובילה זרוע ההשקעות של חברת נאסד"ק, והשתתפו בו, בין השאר, תאגיד הבנקאות האוסטרלי מקוורי (Macquarie) וחברת שירותי ה-IT האמריקאית UST גלובל.

בתוספת 10 מיליון הדולר ש-XM סייבר כבר גייסה מקבוצת סווארת' (Swarth) בסבב הגיוס הראשוני (Seed), כבר גייסה החברה בסך הכל 32 מיליון דולר מאז שהוקמה ב-2016. תמיר פרדו, לשעבר ראש המוסד, הוא בין מייסדי החברה ומכהן כנשיאה. מהחברה נמסר כי כל כספי הגיוס נכנסו לקופתה.

נועם ארז
נועם ארז

הסטארט-אפ, המעסיק כ-40 עובדים במשרדיו באוסטרליה, ארצות הברית והרצליה, מעוניין להשתמש בכספי הגיוס לאיוש עשרות משרות פתוחות ולהרחבת מערך המכירות והשיווק שלו. חברת XM סייבר מספקת שירות "מבחני חדירה" (Penetration Testing) אוטומטיים, המדמים מתקפות סייבר כדי לחזק את חוסנן של מערכות האבטחה הארגוניות. XM אינה היחידה שמציעה שירותים אלה - גם סיימולייט (Cymulate), סייסיס (Pcysys) קרונוס (Cronus) וסייפבריץ' (SafeBreach) עוסקות בתחום.

אלא שלדברי מייסד ומנכ"ל החברה, נעם ארז, XM סייבר היא "היחידה שמסוגלת למצוא נתיבי תקיפה נסתרים. רוב החברות כיום מסתכלות על אמצעי ההגנה הקיימים ברשת, ובוחנות האם הם פועלים כראוי נגד איומים מתוכננים מראש". לעומת זאת, אומר ארז בשיחה עם TheMarker, "אנחנו בודקים את השורה התחתונה - האם ההאקרים מסוגלים לפרוץ לארגון גם אם כל אמצעי ההגנה הקיימים פועלים בצורה יוצאת מן הכלל".

לטענת החברה, ל-XM סייבר מספר לקוחות, וביניהם תאגיד הרכב סקודה. ארז מסביר כי משום שהן מופעלות באופן אוטומטי, סימולציות ההתקפה של XM סייבר מתרחשות כל העת. לדבריו, "כשצוות אדום (Red Team, המדמה פריצות האקרים) אנושי מריץ הדמייה, הוא עשוי ליצור נזק למערכת. לעומת זאת, אנחנו מסוגלים לדמות מספר תרחישים מבלי לפגום במערכת. ישנן חברות שהשקיעו מאמצים רבים בהגנה על עצמן, אולם פעילותן הענפה ומספר המשתמשים הרב שלהן יוצרים חורים על בסיס יומי, ואלה מאפשרים להאקרים לחמוק 'מתחת לרדאר' של מרבית אבטחות הסייבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker