העתיד שייך למפתחי תוכנה

אין כיום חברה בכל סוגי התעשיות שאינה מעורבת ביצירה ובפרישה של תוכנות במהירות גוברת והולכת ■ מגמה גוברת זו מובילה ארגונים לחבר מפתחי תוכנה עם אנשי IT

ארז עופר
ארז עופר
ג'ייפרוג חברת תוכנה
עובדי ג'ייפרוגצילום: JFrog

בדו"ח מחקר בשם Cloud Management: Readiness and Governance, שפורסם באחרונה, נכתב כי "גישת ה-DevOps גדלה במהירות בארגונים והשוק הולך לכיוון של שימוש בארכיטקטורות מבוססות ענן (Cloud Native:Containers, Microservices, Kubernetes, Serverless) ועוד. תפקידם של מפתחי תוכנה ומהנדסים הופך ליותר ויותר חשוב, מאחר שארגונים מפתחים שירותים חדשים על מנת להתחרות בהצלחה בכלכלה הדיגיטלית". 

ישראל ידועה זה מכבר כמעוז של חברות אבטחת סייבר, אך בשנים האחרונות היא הופכת במהירות למרכז משמעותי של חברות המייצרות פלטפורמות וכלים הבאים לעזרת מפתחי תוכנה ו-DevOps.

אחת מחברות הפורטפוליו של 83North, WhiteSource, הודיעה בחודש שעבר על סבב גיוס חדש ומשמעותי, הממחיש את הצמיחה המהירה של החברה ואת מעמדה כמובילת שוק. החברה היא דוגמה מצוינת לגל התוסס של חברות ישראליות המטפלות בכל תהליך מחזור החיים של יצור והטמעת תוכנה.

אין כיום חברה בכל סוגי התעשיות שאינה מעורבת ביצירה ובפרישה של תוכנות במהירות גוברת: בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים, חברות קמעוניות, חברות תעופה, חברות ביטוח וחברות טכנולוגיה - כולן מכירים בצורך לספק ללקוחותיהם שירותי אונליין, באמצעות כל מכשיר שיבחרו, עם מגוון גדל של שירותים ומוצרים. מגמה גוברת זו מובילה ארגונים לחבר מפתחי תוכנה עם אנשי IT ליצירת מושג ה- DevOps, והצורך הגובר באבטחה מוביל ל-DevSecOps.

מגמות שוק חשובות אלה לא נעלמו מעיניהם של יזמים ישראלים, וכיום יש כ-50 חברות ישראליות המכוונות להיבטים השונים של ייצור ופרישה של תוכנה. החברות הללו מכוונות לכלל מחזור החיים של פיתוח תוכנה: כלי פיתוח, שירותים למפתחים, אבטחה, ניהול קוד פתוח, בדיקות, הטמעה, ניהול מטריקות ו-logs, ניהול קוד מבצעי, ואפשור מהירות גוברת של Continuous Integration and Continuous Deployment (CI/CD).

לפני יותר מעשר שנים נרכשה מרקורי הישראלית על-ידי HP והוכיחה כי אפשר לבנות חברה משמעותית ממפתחי תוכנה. בשנים שחלפו צמח דור חדש של מפתחים, ותוכנה הפכה לקריטית לאורח החיים שאנו מכירים כיום. במפץ הגדול הזה ניתן למנות כמה דוגמאות לחברות ישראליות המובילות את הגל הנוכחי: Checkmarx, Jfrog, RedisLabs, WhiteSource וחברת פורטפוליו נוספת בשם Logz.io - כל אחת מהן מטפלת בהיבט אחר של תוכנה: פיתוח/ הפצה והטמעה/ אבטחה/ בדיקות ו-DevOps.

הרכישה הגדולה שביצעה באחרונה מיקרוסופט של GitHub - ממחישה את החשיבות של פיתוח תוכנה (ותוכנת קוד פתוח בפרט) עבור כל הארגונים, בכל הגדלים. חברות ישראליות עומדות בחזית השינוי ויוצרות סגמנט חשוב נוסף בתעשיית ההיי-טק הישראלית.

הכותב הוא שותף ב-83North

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker