הסטראט-אפ בונובו גייס 4.5 מיליון דולר כדי להאזין למוקדי שירות הלקוחות

הטכנולוגיה של בונובו מנתחת בזמן אמת את התקשורת הכתובה והמדוברת בין עסקים ללקוחותיהם, מחלצת תובנות על מבנה השיחה לצורך שימור לקוחות ומתריעה על סכנות משפטיות

רותי לוי
רותי לוי
בונובו
עובדי Bonobo.aiצילום: שלומי מזרחי

הסטארט-אפ בונובו  (Bonobo.ai) המנתח שיחות במוקדי מכירה ושירות לקוחות, הודיע אתמול (ה') על השלמת סבב גיוס סיד (Seed) של 4.5 מיליון דולר. את הסבב הובילו הקרנות G20 ונצ'רס וקאפרי ונצ'רס, והשתתפו בו משקיעים פרטיים, ביניהם אריה מרגי ממייסדי אם-סיסטמס. החברה לא מסרה פרטים לגבי הכנסותיה או שווייה בגיוס.

הטכנולוגיה של בונובו מנתחת את התקשורת המדוברת והכתובה (תכתובות דוא"ל, צ'טים וכדומה) בין עסקים ללקוחותיהם, ומחלצת תובנות עבור מנהלים לשיפור עבודת המוקד - שימור לקוחות, והגדלת מכירות. לטענת החברה, המערכת שלה יודעת גם לזהות בזמן אמת שיחות העלולות לסכן משפטית את החברה או להתגלגל ל"שיימינג" של המותג ברשתות החברתיות – והיא מקפיצה את ההתראה למנהלים הרלוונטיים במוקדים השונים הנדרשים להתערב.

החברה מציינת כי בין לקוחותיה הסטארט-אפים הישראליים האניבוק, פידוויזור ומיי-הריטג', ומותג המזרנים האמריקאי Nectar שפועל ללא חנויות פיזיות. 

בונובו הוקמה ב-2017 על ידי אפרת רפופורט (המנכ"לית), ברק גולדשטיין, אוהד חן ועידן ציטיאט. היא מעסיקה כיום 20 עובדים, שניים מהם בניו יורק והיתר בישראל. 

בשנים האחרונות קמו בישראל סטארט-אפים נוספים העוסקים בעיבוד שפה טבעית במוקדי חברות עסקיות ובהם קורוס (Chorus) שגייס כבר 22 מיליון דולר, וגונג (Gong.io) שגייס 28 מיליון דולר, שני הסטארט-אפים הללו ממוקדים במוקדי מכירות עסקיות בארגונים ומדריכים את המוקדן בשיחתו בזמן אמת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker