תתכוננו לזרוק את הארנקים: וויצ'אט פיי מגיעה לישראל

לאומי קארד הקדימה את כאל- ותביא לארץ את שירות התשלומים הדיגיטלי של וויצ'אט הסינית ■ בשלב הראשון רק תיירים סינים יוכלו להשתמש באפליקציה - אך בהמשך יוכלו גם לקוחות ישראלים להיכנס לחנויות פיזיות ולשלם באמצעותה במקום מזומן או אשראי

שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משתתף בכנס של וויצ'אט רוכש משקה באמצעות אפליקציית וויצ'אט פייצילום: בלומברג
שגיא כהן

לאומי קארד חתמה השבוע על הסכם עם וויצ'אט הסינית שבבעלות טנסנט, להשקת שירות התשלומים הדיגיטלי WeChat Pay (וויצ'אט פיי) בישראל - כך נודע ל-TheMarker.

וויצ'אט פיי היא אפליקציית ארנק דיגיטלי, עם מאות מיליוני משתמשים בעולם, המאפשרת פעולות תשלום שונות דרך הנייד, כמו תשלום בקופות בחנויות פיזיות, תשלומים באינטרנט, העברת כספים ועוד. היישום הראשון בישראל יהיה עבור תיירים סינים, שיוכלו להשתמש בה לצורך תשלומים. עם זאת, בשלב הבא מתכננת לאומי קארד להרחיב את פעולתה עבור צרכנים ישראלים.

המטרה של לאומי קארד היא שבעתיד יוכלו לקוחות ישראלים להיכנס לחנויות פיזיות, ולשלם באמצעות אפליקציית וויצ'אט פיי בקופה - במקום מזומן או אשראי. כדי לבצע תשלום, הלקוח יצטרך לשלוף את הסמארטפון שיציג קוד QR, להצמיד אותו למסוף, וכך התשלום יתבצע. לאחר מכן, התוכנית היא לאפשר לצרכנים הישראלים לשלם גם באתרי סחר באינטרנט באמצעות האפליקציה.

צעירה משלמת באפליקציית וויצ'אט בקיוסק בבייג'יןצילום: WANG ZHAO/אי־אף־פי

המגבלה המשמעותית היא שכיום אין בחנויות מסופים בעלי טכנולוגיה המתאימה כדי לקבל תשלומים באמצעות טכנולוגיית קוד QR דינאמי, שהיא אחת הטכנולוגיות שבאמצעותן ניתן לשלם בוויצ'אט פיי. לפיכך, לאומי קארד תרצה להכניס לחנויות בעתיד מסופים מתקדמים שיתמכו בתשלומים סלולריים מאפליקציות. על רקע זה, באחרונה פורסם שלאומי קארד במגעים לרכישת חברת המסופים "כספיט".

לאומי קארד היא החברה הראשונה שנבחרת להיות הספק המורשה הראשון שיתפעל את שירות התשלומים וויצ'אט פיי בישראל. את העסקה הוביל מצד לאומי קארד אוהד מימון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה. מוקדם יותר השבוע פורסם שגם חברת כאל נמצאת במגעים להשקת וויצ'אט פיי בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker