דרהי השלים ההשתלטות על HOT: רכש את חלקו של נוני מוזס תמורת 650 מיליון שקל

לאחר השלמת העסקה יחזיק דרהי בכ-66% ומוזס ימשיך להחזיק ב-3.6% מהחברה

אמיר טייג

דרהי השלים את מהלך ההשתלטות על חברת הכבלים HOT. החברה הודיעה היום כי פטריק דרהי רכש מידיעות תקשורת, שבבעלות נוני מוזס, כ-13.2% מ-HOT תמורת 650 מיליון שקל. העסקה משקפת מחיר של 65 שקל למניית החברה. לאחר השלמתה יחזיק דרהי בכ-66% ומוזס ימשיך להחזיק ב-3.6%. כחלק מהסיכום בין הצדדים יוותר מוזס על נציגיו בדירקטוריון החברה. מניית HOT סגרה את יום המסחר במחיר של 57.3 שקל, כך שהעסקה נעשית בפרמיה של 13.4% על מחיר השוק.

העסקה המקורית בין הצדדים נחתמה באוקטובר האחרון. במסגרתה, כל צד נתן לשני אופציה לכפות את העסקה על שני. באותה עסקה רכש דרהי את מרבית אחזקותיו של אליעזר פישמן ב-HOT תמורת כ-250 מיליון שקל לפי מחיר מניה של 54.5 שקל. כיום מחזיק עדיין פישמן אחזקות מיעוט של כ-6.6% מ-HOT.

אומנם העסקה נחתמה כבר לפני יותר מחצי שנה אך היא מהווה אבן דרך בתעשיית הכבלים. פישמן ומוזס ליוו תעשייה זו כבעלי שליטה עוד מימיה הראשונים בתחילת שנות ה-90. הם היו שם כשהמדינה הוציאה לזיכיון 15 אזורים גיאוגרפיים שונים, והיו שם בימי המונופול המאושרים כשחברות הכבלים רשמו רווחיות תפעולית מטורפת של 60% מהמכירות. באותה תקופה נחשב פישמן למלך הכבלים. הוא החזיק בחברות הכבלים עידן וט.ל.מ, וב-1999 אף רכש נתח מחברת ערוצי זהב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker