דרהי השלים ההשתלטות על HOT: רכש את חלקו של נוני מוזס תמורת 650 מיליון שקל

לאחר השלמת העסקה יחזיק דרהי בכ-66% ומוזס ימשיך להחזיק ב-3.6% מהחברה

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר טייג
אמיר טייג

דרהי השלים את מהלך ההשתלטות על חברת הכבלים HOT. החברה הודיעה היום כי פטריק דרהי רכש מידיעות תקשורת, שבבעלות נוני מוזס, כ-13.2% מ-HOT תמורת 650 מיליון שקל. העסקה משקפת מחיר של 65 שקל למניית החברה. לאחר השלמתה יחזיק דרהי בכ-66% ומוזס ימשיך להחזיק ב-3.6%. כחלק מהסיכום בין הצדדים יוותר מוזס על נציגיו בדירקטוריון החברה. מניית HOT סגרה את יום המסחר במחיר של 57.3 שקל, כך שהעסקה נעשית בפרמיה של 13.4% על מחיר השוק.

העסקה המקורית בין הצדדים נחתמה באוקטובר האחרון. במסגרתה, כל צד נתן לשני אופציה לכפות את העסקה על שני. באותה עסקה רכש דרהי את מרבית אחזקותיו של אליעזר פישמן ב-HOT תמורת כ-250 מיליון שקל לפי מחיר מניה של 54.5 שקל. כיום מחזיק עדיין פישמן אחזקות מיעוט של כ-6.6% מ-HOT.

אומנם העסקה נחתמה כבר לפני יותר מחצי שנה אך היא מהווה אבן דרך בתעשיית הכבלים. פישמן ומוזס ליוו תעשייה זו כבעלי שליטה עוד מימיה הראשונים בתחילת שנות ה-90. הם היו שם כשהמדינה הוציאה לזיכיון 15 אזורים גיאוגרפיים שונים, והיו שם בימי המונופול המאושרים כשחברות הכבלים רשמו רווחיות תפעולית מטורפת של 60% מהמכירות. באותה תקופה נחשב פישמן למלך הכבלים. הוא החזיק בחברות הכבלים עידן וט.ל.מ, וב-1999 אף רכש נתח מחברת ערוצי זהב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker