ועידת הנשיא

מנכ"ל HP: "חייבים לשנות התדמית של ההאקרים כגיקים קטנים"

מנכ"ל דויטשה טלקום: "אבטחת רשתות - תנאי מוקדם לגידול בכלכלה"; מנכ"ל ויו"ר וריזון: "בעוד 4 שנים נספק מהירות 100 מגה ביט"

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
אור הירשאוגה

"במשך העשור האחרון הפכה הטכנולוגיה לכלי לשיתוף פעולה. אנחנו חיים בעולם מקוון – הצרכנים נמצאים בסביבה מחוברת תמיד. יש התפוצצות בדרך שבה אנשים ישתמשו ויצרכו בעולם הדיגיטלי. עלינו ליצור מערך שיהפוך את רשת האינטרנט לבטוחה" - כך אמר היום מנכ"ל HP העולמית, ליאו אפותקר, ביומה השלישי של ועידת הנשיא בדיון שכותרתו "המדיה החדשה שעושה את המחר".

אפות'קר התייחס לריבוי פריצות האבטחה שהציפו באחרונה את הרשת: "מה שקורה כיום מפחיד. אנחנו חייבים לשנות את התדמית של ההאקרים כגיקים קטנים". לדברי אפות'קר, על ממשלות, חברותIT  וספקיות טלקום להתאחד כדי להפוך את הרשת לזמינה ובטוחה.

אפות'קר התייחס גם למגמת מחשוב הענן: "מגמת הענן משנה את הדרך שבה נשתמש בטכנולוגיה בעתיד. שינוי שרשרות האספקה ודיגיטציה משנות תעשיות שלמות, כמו תעשיית המוסיקה".

אפות'קר הביא כדוגמה את שוק התרופות, כשוק שבו יכולים הקישוריות והענן לתרום להצלת חיים: "חיקויי תרופות מגלגלים שוק של 75 מיליארד דולר. יצרנו ב-HP מערכת ענן שבה ניתן בעזרת SMS להקליד קוד על קופסת תרופות ולקבל אישור מיידי לכך שמדובר בתרופה לגיטימית".

"אנחנו חייבים לטפל במערכות הלגאסי שלנו שמונעות מארגונים להתחבר לענן", הדגיש אפות'קר. "אנחנו צריכים לשנות את הדרך שבה חברות מתקשרות עם צרכנים, וממשלות עם אזרחים. אנחנו צריכים לשנות את הדרך שבה אנחנו מארגנים את תהליכי העבודה בעולם הדיגיטלי. ואנחנו חייבים לעבור לסביבה בטוחה יותר".

"בעוד 4 שנים נספק גישה לרשת במהירות 100 מגה ביט"

מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון חברת הטלקום הגדולה בארה"ב, איוון סיידנברג, דיבר על עתיד הרשת הסלולרית. "אנחנו רוצים לאפשר לתקשורת המבוצעת כיום להתבצע בוידיאו", אמר.  "כשאנחנו חושבים על העסק שלנו בעוד ארבע שנים, הרשת תתפתח כך שנוכל לספק 100 מגה ביט גישה לכל מכשיר".

סיידנברג דיבר על פריסת הסיבים האופטיים שמבצעת החברה: " התחלנו ביוזמה הזאת ב-2004. בעולם הסלולרי - יש לנו שירותי 2G, 3G ועכשיו יש לנו גם 4G".

סיידנברג התייחס לתופעת ריבוי המכשירים הניידים שתתגבר בשנים הקרובות: "לאנשים יהיו כמה מכשירים ניידים - טלפון לסוף השבוע וטלפון לעבודה. יהיו גם מכשירים אחרים – חיישנים שיעקבו אחריכם".

סיידנברג הזהיר מפני איומים שנובעים מהשימושים החדשים ברשת: "אנחנו רואים הרבה איומים באינטרנט, לא רק האקינג, אלא גם בעיית אמינות, אם לא נפתור את בעיות האבטחה והאמינות - האינטרנט יוותר מאחור".

"אבטחת רשתות - תנאי מוקדם לגידול בכלכלה"

רנה אוברמן, מנכ"ל דויטשה טלקום, אמר כי "דויטשה טלקום פעילה בישראל במשך 15 שנים ובכל פעם שאני מבקר בישראל אני מתפעל מהפיתוח". אוברמן סקר את פעילות החברה וציין כי דויטשה טלקום משתפת פעולה עם חברות גדולות דוגמת ECI ואמדוקס. "אתם הישראלים טובים מאוד בתחום אבטחת האינטרנט, תחום שחושב היום יותר מאי פעם", אמר אוברמן. " אנחנו שמחים לעבוד עם המהנדסים הישראלים בתחום האבטחה ובתחומים אחרים"

"לאינטרנט הסלולרי יש פוטנציאל גדול יותר מהאינטרנט בצורתו הנוכחית", קבע אוברמן. "הטאבלטים יחליפו בסופו של דבר את המחשבים. סמארטפונים גדלו מהר מאד הם אחראים כיום על כרבע מכלל הגלישה ולפי הערכות עד סוף העשור יהיו 15 מיליארד מכשירים מחוברים לאינטרנט. הגלישה בסלולר מציבה איומים ניכרים לאבטחה". 

"אבטחת רשתות היא תנאי מוקדם להמשך הגידול של הכלכלה", ציין אוברמן. הוא התייחס לפריצות שאירעו בשבועות האחרונים למוסדות כמו קרן המטבע העולמית וה-CIA, ולחברות לוקהיד-מרטין וסוני. לדבריו, "אנחנו חייבים לפקוח את העיניים. למרבה המזל, להתקפות שקרו עד עכשיו לא היתה השפעה כמו לאסון בפוקושימה, אבל התקפה עולמית יכולה לפגוע באמינות התשתיות המקוונת באופן דומה".

אוברמן ציין כי האיומים האמיתיים הם תרחישים כמו מתקפה משולבת על תשתיות דוגמת שדה תעופה או חברות חשמל. "המאבק הוא לא מול גיקים אקראיים שפורצים למחשב מביתם – אנו עובדים מול ארגונים מסודרים. עלינו כספקיות טלקום למצוא דרך להכניס את האבטחה לתשתיות. עלינו ליצור תגובה מאוחדת של המגזר הממשלתי, הפרטי, והקהילה הבינלאומית", הדגיש אוברמן. "אין לנו בחירה אם להשקיע יותר באבטחה או לא – אנחנו חייבים לעשות את זה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker