רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ממשיכה לאכוף את חוק חסימת אתרי אינטרנט, שמתבצעת בהם פעילות פלילית. 

xbet.com ,totobet777.com ו-p2vbet.com, שלושה אתרים המפעילים משחקי הימורים נחסמו, כך עולה מהודעה שפירסמה היום (ב') מחלקת הסייבר בפרקליטות. האתרים המדוברים עוברים על חוק העונשין, שמטיל אחריות פלילית על כל מי שמארגן, עורך או משתתף במשחקי הימורים שונים (סעיפים 225 ו-226 לחוק).

בית המשפט המחוזי בתל אביב, שקיבל את הבקשה, הוציא לספקיות האינטרנט את צו הגבלת הגישה לאתרים אלו. מאחר שהאתרים מאוחסנים בשרתים שלא נמצאים בישראל, לא ניתן להסיר את האתרים לחלוטין, אלא רק להגביל את הגישה אליהם של גולשים ישראלים. מדינת ישראל מנסה להלחם בתופעת ההימורים שהתרחבה מאוד בשנים האחרונות באמצעות הרשת.

החוק שהובילה שרת המשפטים, איילת שקד, והשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, נכנס לתוקף לפני שנה, נועד להתמודד עם אתרים שבהם מתבצעת פעילות פלילית כמו פדופיליה, סחר בסמים, פרסום ושידול לזנות וכן אתרים של ארגוני טרור. לפי לשון החוק, שופט בית משפט מחוזי יהיה רשאי על פי בקשת המשטרה או הפרקליטות להגיש צו לחסימת אתר אינטרנט - כולו או חלקו - אם הפעילות בו מהווה עבירה על החוק.

מדובר בפעילות משותפת של מחלקת הסייבר והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433. הבקשה הוגשה לפני פחות משבועיים. במהלך השנה האחרונה ביצעה מחלקת הסייבר מספר שיתופי פעולה עם המשטרה על מנת להסיר אתרים שעוברים על חוק העונשין והוסרו עשרות אתרים המפרסמים שירותי זנות ותכנים פדופיליים.

לדבריו של ד"ר חיים ויסמונסקי, מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, פעילות האכיפה ושיתוף הפעולה עם המשטרה נמשכת וכי בקרוב יוגשו עוד צווים להסרה או חסימת אתרים דומים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker