דרושים יזמים עקשנים: גלילות קפיטל מגייסת 110 מיליון דולר

גלילות קפיטל מגייסת את הקרן השלישית שלה שתתמקד בחברות בינה מלאכותית, ביג דטא וסייבר ■ קובי סמבורסקי, שותף מנהל: "אנחנו מחפשים יזמים שלא מרימים ידיים"

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
מייסדי גלילות קפיטל, קובי סמבורסקי ואריק קליינשטיין
מייסדי גלילות קפיטל, קובי סמבורסקי (מימין) ואריק קליינשטיין

אחרי רצף של אקזיטים מרשימים שבהם נפרדה גלילות קפיטל בחיוך משש מתוך שמונה חברות הפורטפוליו שלה בקרן הראשונה, המנהלים המייסדים של הקרן מוכנים להכריז על קרן שלישית. הבוקר (ב’) הקרן צפויה לדווח כי השלימה גיוס קרן שלישית בסך 110 מיליון דולר. הקרן משקיעה בחברות בשלבים מוקדמים בתחום התוכנה הארגונית, עם דגש על בינה מלאכותית, ביג דאטא (מידע עתק) וסייבר. עם הגיוס החדש, גלילות, שהוקמה ב-2011, מנהלת נכסים בסך 240 מיליון דולר. 

בשנתיים האחרונות גלילות היתה שותפה למספר אקזיטים - חברת הפורטפוליו לייטסייבר נמכרה לפאלו אלטו נטוורקס תמורת 105 מיליון דולר, בלייזמטר נמכרה ל- CA תמורת 100 מיליון דולר, וסולביט נמכרה למיימקאסט תמורת 100 מיליון דולר. הקרן השקיעה עד כה ב-20 סטארט-אפים.

"הגישה הקלאסית אומרת, 'נראה מי טוב או לא טוב, וחלק ינשרו'", אומר קובי סמבורסקי, שותף מנהל בקרן. "אבל אנחנו עושים המון עבודה עם החברות הצעירות, אנחנו 'מתאבדים' על כל אחת. בכל החברות בהן השקענו היו בעיות שעזרנו להן לפתור. למשל, להשיג לקוחות ראשונים, או למצוא את המוצר המתאים ללקוחותיהם".

סמבורסקי מסביר כי גלילות התמקדה, מיומה הראשון, בתחום צר בהיי-טק הישראלי: "מההתחלה עסקנו רק בתוכנה, רק ב-B2B ורק בתוכנה עמוקה - לא איזה יישומון. אנחנו תמיד מחפשים את המקומות בהם לישראל יש יתרון. אנחנו קרן ממוקדת. קשה להוסיף ערך להרבה תחומים, ואם תרצה הרבה חברות בתחומים רבים, לא תוכל לעזור לכולן". לדבריו, הוא ושותפו, אריק קליינשטיין: "מחפשים יזמים עקשנים, שלא מוותרים. וכל עוד הם לא מרימים ידיים, אז אנחנו מבטיחים לא להתייאש".

גלילות הוקמה על ידי סמבורסקי וקליינשטיין, יוצאי יחידת 8200. בראש צוות המומחים שלה עומד דייב ג'ונסון, בעברו סמנכ"ל פיתוח עסקי ב-IBM וב-Dell, ושותף בקרן בלקסטון. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker