אימפרבה שייסדו שלמה קרמר ומיקי בודאי נמכרת ב-2.1 מיליארד דולר

אימפרבה, חברת אבטחת מידע שנסחרת בנאסד"ק, נמכרת לקרן האמריקאית הפרטית Thoma Bravo בפרמיה של כ-30% מעל מחירה בבורסה. בעקבות העסקה תימחק אימפרבה מהמסחר

רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה קרמרצילום: שרון ברקת
רותי לוי

חברת אבטחת המידע אימפרבה , הנסחרת בנאסד"ק מדווחת על הסכם למכירתה לקרן הפריבט אקוויטי   Thoma Bravo בפרמיה של כ-30% מעל מחירה בבורסה. המכירה מתבצעת לפי מחיר של 55.75 דולר למניה המגלם לה שווי של 2.1 מיליארד דולר. בעקבות הרכישה אימפרבה תימחק מהמסחר ותהפוך לפרטית.

אימפרבה היא חברת אבטחת מידע שמתמקדת באבטחת נכסים דיגיטליים ומאגרי מידע. היא רשומה כחברה אמריקאית, והוקמה ב–2002 בידי הישראלים שלמה קרמר (ממייסדי צ'ק-פוינט); מיקי בודאי (ממייסדי טראסטיר); ועמיחי שולמן. לחברה מרכז פיתוח בישראל המעסיק כ-470 עובדים.

למייסדים הישראלים כבר אין אחזקות או תפקיד בחברה. קרמר שכיהן כמנכ"ל אימפרבה עד 2014  וכיו"ר וכאסטרטג ראשי בה עד 2015, חיסל את אחזקותיו בינואר 2018 תמורת 87 מיליון דולר במחיר של 41.18 דולר למניה.

אימפרבה עוסקת בהגנה על בסיסי נתונים. החברה פיתחה מוצר המגן על קבצים אסטרטגיים בארגונים ומנהל הרשאות לגישה אליהם מכל מקום, תוך ניטור הפעילות בקבצים ואיתור איומים פוטנציאליים באבטחת המידע. אימפרבה פיתחה גם חומת אש לאפליקציות הרשת של החברות, שמוטמע בתוך המוצר להגנת הקבצים.

לצד הדיווח על מכירתה הצפויה, החברה פרסמה תוצאות ראשוניות לרבעון השלישי של 2018. החברה צופה כי הכנסותיה הרבעוניות יהיו בטווח של 90-92 מיליון דולר, צמיחה של עד 10%  בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) יסתכם ב- 8-10 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של 11.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, והרווח הנקי המתואם למניה יהיה בטווח של 20-25 סנט למניה. החברה מצפה לסיים את הרבעון השלישי של 2018 עם כ-305 מיליון דולר מזומנים בקופתה.

שווי החברה בסגירת המסחר אתמול עמד על 1.5 מיליארד דולר במחיר מניה של 43.06 דולר, לאחר שבשנה האחרונה הניבה המניה תשואה חיובית של 8.5%. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker