לאור מתקפות סייבר: תוכנית ממשלתית להגנה על מפעלים בהיקף 10 מיליון שקל

תוכנית משותפת למשרד הכלכלה, מערך הסייבר הלאומי והרשות לחירום לאומי (רח"ל), כוללת סבסוד של עד 40% מהוצאות התמגנות הסייבר של מפעלים חיונים ■ "נועד להוביל לשיפור משמעותי ברמת ההגנה בהשקעה אופטימלית וממוקדת"

אמיתי זיו
האקר
סייברצילום: KACPER PEMPEL/רויטרס

לאור התגברות מתקפות סייבר על מפעלים ותשתיות קריטיות, יוצאת היום (ה') הממשלה בתוכנית בהיקף 10 מיליון שקל להגברת המוכנות של מפעלים בישראל. מדובר בתוכנית משותפת למשרד הכלכלה, מערך הסייבר הלאומי והרשות לחירום לאומי (רח"ל), במסגרתה יסבסדו עד 40% מהוצאות התמגנות הסייבר של מפעלים חיונים, עד לסכום כולל של 225 אלף שקל בסך הכל.

בהודעה משותפת נמסר: "התוכנית מיועדת לארגונים שבבעלותם מפעלים תעשייתיים חיוניים וספקי שירותים קיומיים, שעיקר פעילותם מערבת בקרים תעשייתיים. הארגונים המשתתפים בתכנית זכאים לתמיכה כספית בהיקף 50% מעלויות סקר סיכונים ארגוני (עד 25 אלף שקל), המהווה תשתית לתכנית לשיפור הגנת הסייבר ו-40% מעלויות ההצטיידות וההטמעה של מערכות ושירותים להגנת סייבר לפי אותה תכנית (עד 200 אלף שקל למשך שנתיים).

מתווה התוכנית מבוסס על סקרים ממוקדים, שביצעו משרד הכלכלה ומערך הסייבר הלאומי, והתייעצות עם מנהלי אבטחת מידע של החברות המובילות במשק. מרכיבי תכנית העבודה והיקף הסיוע נקבעו בהתאם לתהליך זה, במטרה להוביל לשיפור משמעותי ברמת ההגנה בהשקעה אופטימלית וממוקדת".

ראש מערך הסייבר הלאומי, יגאל אונא, הסביר: "מטרת תוכנית זו היא להמשיך ולקדם את מאמצי הגנת הסייבר במשק האזרחי, תוך שימוש בתמריצים כלכליים הפועלים לצד התשתית הרגולטורית המתגבשת. מיקוד תוכנית זו במפעלים חיוניים נועד להבטיח את רציפות התפקוד המשקי בחירום, ומדגיש את מקומה של הגנת הסייבר כנדבך מרכזי בהתמודדות עם תרחישי חירום. התוכנית היא מרכיב ראשון מתוך מגוון פעולות וכלים לסיוע ולתמיכה במשק ואני מצפה שהיא תהווה קריאת כיוון לקראת הגברת המודעות והאחריות של ארגונים וחברות במשק לרמת ההגנה הארגונית".

ראש הרשות להשקעות, נחום איצקוביץ', הוסיף: "פעילותם של מפעלי תעשייה חיוניים חשובה ביותר בשגרה, במיוחד במצבי חרום ומשבר, לצד ההיערכות לאירועי חירום פיזיים כגון הפצצות, טילים וכו', כיום אנו נדרשים להיערך לאיומי הסייבר הגוברים ומתעצמים. מטרת התכנית המשותפת המוצעת הנה לאפשר הערכות מוקדמת להגנת סייבר נאותה מפני מתקפות סייבר בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker