אקזיט מהיר: סולביט הישראלית נמכרת ב-100 מיליון דולר

חברת הסייבר הישראלית, שנרכשת ע"י Mimecast, מפתחת טכנולוגיה שסורקת ומנתחת את הקבצים בזמן אמת ומזהה איומים ■ בעקבות הרכישה, תהפוך סולביט, שמעסיקה 34 עובדים, למרכז פיתוח הסייבר של Mimecast בישראל

אלירן רובין
אלירן רובין
עובדי סולביט
עובדי סולביט

אקזיט נוסף לסייבר הישראלי: חברת הסייבר האמריקאית Mimecast Limited רכשה את הסטארט-אפ הישראלי סולביט ( Solebit) תמורת כ-88 מיליון דולר נטו במזומן. העסקה כוללת גם חבילת מניות לשימור עובדים, כך שהסכום הכולל מוערך בכ-100 מיליון דולר.

זהו אקזיט מהיר יחסית עבור סולביט שהוקמה לפני פחות מארבע שנים וגייסה 13 מיליון דולר, מתוכם 11 מיליון דולר שגויסו רק לפני ארבעה חודשים וחלקו עוד נותר בקופתה. המשקיעה הראשונה בחברה היא קרן גלילות קפיטל הישראלית. מדובר באקזיט שישי מתוך שמונה חברות, שבהן השקיעה גלילות קפיטל בקרן הראשונה. הרוכשת היתה גם כן בעלת מניות בחברה.

סולביט הוקמה בסוף 2014 על ידי מני פרזון, יוסי שרה ובוריס ויינברג, כולם יוצאי יחידות טכנולוגיות בתחום הסייבר בצה"ל ובעלי ניסיון בתחום בשוק האזרחי. החברה מעסיקה 34 עובדים.

בעבר הסבירו השלושה כי החברה שהקימו יודעת להתמודד טוב יותר עם התקפות מתקדמות ומתקפות Zero Day. "הרוב המוחלט של התקפות הסייבר הממוקדות מתחיל כאשר התוקף מנסה להחדיר לרשת קוד לא מורשה המוחבא בתוך פריט מידע. קוד זה רץ ללא ידיעת המשתמש באמצעות ניצול חולשות בתוכנות המותקנות במחשבי הארגון. המוצר שלנו מונע את המתקפות שעד כה נותרו ללא מענה מספק באמצעות זיהוי מוחלט של הקוד המוסתר בפרטי מידע", הסביר ויינברג.

הטכנולוגיה שפיתחה החברה סורקת ומנתחת את הקבצים בזמן אמת ומזהה איומים של קוד זדוני, בין אם ברשת האירגונית או בענן, ללא קשר לטכניקות ההתחמקות הננקטות על ידי התוקף, סוג הקובץ המכיל את הקוד הזדוני, מערכת ההפעלה והיישום שבשימוש הלקוח. בנוסף, הטכנולוגיה מספקת ללקוחות תובנות לגבי האיום שזוהה וטכניקות ההתקפה שהיו בשימוש.

"שיטות זיהוי כדוגמת אנטי-וירוס מבוסס חתימה או הרצה בסביבת 'ארגז חול' (Sandbox) מוגבלות מדי כשמדובר באיומים מתקדמים הקיימים כיום. הגיע הזמן לגישה יותר יעילה, מהירה ואמינה", אמר פיטר באואר, מנכ"ל Mimecast. "אנו שמחים לקבל את Solebit למשפחת Mimecast, מכיוון שכעת אנחנו יכולים להציע ללקוחות גישה חדשה אשר משפרת באופן מהותי את אבטחת הסייבר שלהם".

זוהי הרכישה הראשונה של חברת מימקאסט בישראל. בעקבות הרכישה, תהפוך חברת סולביט למרכז פיתוח הסייבר שלה בישראל.

"לתוקפים עדיין יש יתרון, במיוחד בהתקפות Zero Day למרות ההשקעות הרבות בפתרונות אבטחה", אמר ויינברג, מנכ"ל סולביט. "הטכנולוגיה שפיתחנו מזהה באופן מוחלט וחוסמת תכנים פעילים זדוניים כדוגמת קוד מאקרו זדוני, תוך שימוש בניתוח קוד מתקדם ובטכניקות הערכה וחיזוי מדויקות במטרה לחשוף את האיום. אנו מתרגשים להצטרף למשפחת מימקאסט ושמחים על האמון שניתן בנו להקים ולהוביל את מרכז הפיתוח בארץ".

עורכי הדין איתי פרישמן, מירי שליט, שיר סטוט ודנה רוטשטיין ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות', המייצגים את סולביט מאז הקמתה, ייצגו אותה במכירה.

את Mimecast הרוכשת ייצגו משרדי עורכי הדין Latham Watkins וכן עורכי הדין ניצן הירש-פלק, יובל אורן ומאור לברן ממשרד הירש פלק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker