הסטארט-אפ הביטחוני שזכה להמלצה חמה מאהוד ברק - מחסל את פעילותו

FST Biometrics הוקמה על ידי האלוף במיל' אהרון זאבי פרקש, ועסקה בזיהוי ביומטרי מבוסס פנים, ניתוח מבנה גוף והתנהגות ■ "הנהלת החברה תפעל לעמוד במחויבויות ללקוחות ולהקטין את הפגיעה בעובדים ככל האפשר"

אמיתי זיו
אהוד ברק
אהוד ברקצילום: עופר וקנין

אחרי השקעה מצטברת של 23 מיליון דולר ב-11 שנות פעילות בשוק, חברת FST Biometrics, או בשמה הקודם - FST21, מגיעה לסוף דרכה.

FST הוקמה על ידי אלוף במיל' אהרון זאבי פרקש, שהיה מפקד 8200 וראש אגף המודיעין בצה"ל. החברה נוהלה על ידי אבי נאור ועסקה בזיהוי ביומטרי מבוסס פנים, ניתוח מבנה גוף והתנהגות. החברה חיפשה מספר ורטיקלים לפעול בהם, כמו הפיננסים והקמעונות, אבל לא הצליחה לפרוץ לשוק. בשיאה מנתה החברה יותר מ-50 עובדים, לפי נתוני סטארט-אפ ניישן סנטרל.

במאי 2015 גייסה החברה 15 מיליון דולר בהובלת GMF Capital של המשקיע גארי פגל. ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר, אהוד ברק, הפך נציג בדירקטוריון מטעם פגל, ועל פי חלק מהפרסומים גם השקיע מכספו בחברה. בצמוד לגיוס מסר ברק כי "בהתבסס על הניסיון והידע הנרחב שלי במערכות ביטחון ואבטחה, ובשוק פתרונות בקרת הכניסה, אני משוכנע כי FST Biometrics פיתחה את הפתרון המוביל לזיהוי מדויק ואפקטיבי של משתמשים, כיום ובעתיד הנראה לעין”. הוא הוסיף כי "אני שמח לתמוך בתוכניות הפיתוח והגידול של החברה".

גורם רשמי בחברה אישר את הדברים לפני זמן קצר: "דירקטוריון החברה, בישיבתו מיום 14 ביוני, החליט להפסיק את הפעילות השוטפת של החברה. הנהלת החברה עושה מאמץ לעמוד במחויבויות ללקוחות ולהקטין את הפגיעה בעובדים ככל האפשר".

אהרון זאבי פרקש
אהרון זאבי פרקשצילום: ניר כפרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker