הגנה על תשתיות קריטיות: ראדיפלו של האחים זיסאפל גייסה 18 מיליון דולר

רדיפלואו הוקמה ב-2009 תחת קבוצת רד של האחים יהודה וזהר זיסאפל, והיתה מהראשונות לפנות עם פתרון סייבר לתחום התעשייתי ■ את הגיוס הובילה חברת ST Engineering הסינגפורית

אלירן רובין
אלירן רובין
זהר זיסאפל
זהר זיסאפלצילום: עופר וקנין

הסטארט-אפ הישראלי רדיפלואו (Radiflow), שפיתח פתרונות בתחום אבטחת סייבר לתשתיות קריטיות, הודיע היום (ד') על סגירת סבב השקעה בסך 18 מיליון דולר. את הגיוס הובילה חברת ST Engineering Ventures, זרוע הון הסיכון של ST Engineering הסינגפורית. המשקיעים הקודמים של רדיפלואו, בראשות זהר זיסאפל שיזם את הקמתה ועדיין בעל המניות העיקרי, לוקחים גם כן חלק בסבב ההשקעה הזה. 

רדיפלואו הוקמה ב-2009 תחת קבוצת רד של האחים יהודה וזהר זיסאפל ומיד מינתה לתפקיד המנכ”ל את אילן ברדה, ששימש בתפקידו הקודם כמנהל מרכז הפיתוח של נוקיה-סימנס בישראל. החברה הקדימה מעט את זמנה עם פתרונות אבטחת סייבר למערכות בקרה תעשייתית ולרשתות פיקוח, שליטה ורכישת נתונים (SCADA). עד לפני כמה שנים דישדשה מעט החברה, משום שבחברות התעשייתיות הגדולות טרם הבינו את נחיצות מוצרי הסייבר. עם תהליך הדיגיטציה שעובר באחרונה העולם התעשייתי והתגברות האיומים, החלה רדיפלואו לצמוח. 

כעת מדווחת החברה על יותר מ-50 לקוחות ברחבי העולם, כולל מפעילי תשתיות קריטיות  בארה"ב ובאירופה. מוצרי החברה כוללים שירות סקר סיכונים, מוצרי זיהוי איומים, כלי גישה מאובטחת מרחוק וכן מוצר לאבטחת תקשורת רכבות. לחברה הכנסות של מיליוני דולרים בשנה. בחברה מועסקים 40 עובדים - 30 מהם בישראל.

"אנו שמחים שחברת ST Engineering הרחיבה את השותפות איתנו והחליטה להשקיע אסטרטגית בחברה", מסר אילן ברדה, מנכ"ל החברה. "שיתוף הפעולה בין ST לבין רדיפלואו יאפשר לנו להציג את הפתרונות שלנו ללקוחות חדשים במדינות נוספות, ולהרחיב את הפיתוח ואת מערך המכירות כדי לתמוך בביקוש הגובר בשוק".

במהלך השנים האחרונות חווה שוק התעשייה המסורתית והתשתיות הקריטיות (אסדות גז, חברות חשמל וכדומה) מהפכה עם כניסתן של טכנולוגיות שונות לזיהוי תקלות או שיפור ביצועים. אותה מהפכה הביאה עמה גם את החשיפה לאיומי סייבר, וכך הוקמו במהלך שלוש השנים האחרונות כמה סטארט-אפים המספקים הגנות שונות לתעשייה זו המתאפיינת בפרוטוקולים טכניים שונים. 

בין הסטארט-אפים הבולטים בתחום בישראל: סייבר אקס שגייסה עד היום 30 מיליון דולר; סקאדהפנס שגייסה 10 מיליון דולר; אינדג'י שגייסה 18 מיליון דולר; וקלארוטי שהוקמה על ידי קבוצת Team8 שגייסה עד כה סכום של 93 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker