אמיתי זיו

על פי הערכות, שני שלישים מתעבורת הנתונים באינטרנט כלל לא מגיעים מבני אנוש, אלא מ"רובוטים". חלק מהרובוטים האלה מבצעים פעולות חיוביות. כזה הוא למשל זחלן הרשת (Crawler) של גוגל, שמקטלג את האינטרנט לטובת טיוב תוצאות מנוע החיפוש. אבל רובוטים אחרים הם זדוניים מאוד. הם מעתיקים אתרי אינטרנט כדי להעלות אתרים מתחזים ולגנוב "טראפיק"; הם יוצרים הונאות פרסום על ידי קליקים לא אנושיים על באנרים; הם גונבים מידע עסקי מאתרי סחר; והם מעמיסים על אתרים תעבורת נתונים מסיבית במטרה להשביתם.

יעקב פרננדס
יעקב פרננדסצילום: אביב נווה
אלון דיין
אלון דייןצילום: אביב נווה
ירון אוליקר
ירון אוליקרצילום: אביב נווה

לאתגר הזה מבקשת Unbotify להציע פתרון. החברה, שססמת הפרסומת שלה היא Serve Only Humans, פיתחה מנוע מבוסס התנהגות ביומטרית ובינה מלאכותית המסוגל לזהות ולסנן בוטים ברשת, ברמת דיוק גבוהה. פתרון זה מוצע לאתרי סחר מקוון, לאתרי גיימינג, לבנקים ולחברות פיננסים, וכן לגופים נוספים שעלולים להיפגע מפעילות של בוטים. כבר כיום מותקן המוצר של Unbotify בשרתיהן של כמה מענקיות האינטרנט.

בנוף הסטארטאפים המקומי זו חברה חריגה מעט. היא לא פועלת מהרצליה פיתוח או מרמת החייל, והיזם שמאחוריה, ירון אוליקר, אינו בוגר 8200. רוב הצוות המייסד של החברה מגיע מצפון הארץ ומשרדיה מצויים במתחם היזמות OpenValley שברמת ישי. עוד הבדל הוא שהחברה לא גייסה הון רב – 2 מיליון דולר בלבד על פי נתוני סטארטאפ ניישן סנטרל. זה לא מנע ממנה לזכות במקום הראשון בתחרות Cyberstorm, שנערכה בשבוע הסייבר של אוניברסיטת תל אביב. לאחרונה גם נכנסה החברה לדירוג החברות פורצות הדרך של חברת המחקר גרטנר, Cool Vendors, ל־2018.

לחזרה לנבחרת הסטארטאפים 2018

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker