אלירן רובין
אלירן רובין

רופאים, עורכי דין, קצרני בית המשפט ועיתונאים מעבירים שעות מחייהם בפרקטיקה המייגעת אך ההכרחית של תמלול שיחות. כדי להאיץ את התהליך פותחו בשנים האחרונות כלים טכנולוגיים שונים המבוססים על מודלים של הבנת שפה טבעית, שמסוגלים להמיר קובץ שמע למלל באופן אוטומטי. Verbit AI הוא סטארט-אפ ישראלי צעיר שהחליט להיכנס לתחום זה, שבו פועלות גם ענקיות הטכנולוגיה ובראשן גוגל ואפל.

מייסדי ורביט. מימין: אריק שלף, תום ליבנה וקובי בן צבי
מייסדי ורביט. מימין: אריק שלף, תום ליבנה וקובי בן צביצילום: ורביט

החברה שהוקמה בסוף 2016 משלבת בין שימוש באלגוריתמים לתמלול אוטומטי להעסקת מתמללים אנושיים, במקרים רבים במדינות מתפתחות, והמודל שלה מאפשר לגבות מחירים נמוכים מהמקובל בשוק עבור תמלול מקצועי. בחברה מסבירים כי כל תיקון שנעשה על ידי המתמללים, מביא לשיפור האלגוריתם בעזרת שימוש בלמידת מכונה. אחרי שהמשתמשים מעלים את קבצי השמע או הסרטונים לזירה שהקימה ורביט, המתמללים בוחרים את הקובץ שעליו יעבדו. המערכת "מאזינה" לקובץ ומתמללת אותו, ומסמנת מילים שהוודאות לגביהן אינה גבוהה. אחר כך הפרילנסרים מבצעים בדיקה נוספת ומשפצים את הטקסט.

על אף הצפיפות בתחום, בוורביט מציינים כי בתוך שנה הצליחו להגיע להכנסות של מיליוני דולרים כשבין לקוחות החברה נמצאת יוטיוב, שבבעלות גוגל. במערכת מתעניינים גם גורמים מתחום המשפט וספריות וידאו ענקיות המבקשים לבנות ארכיונים. לפני כמה חודשים הודיעה ורביט כי השלימה את סבב הגיוס הראשון בסך 11 מיליון דולר. החברה מעסיקה כ־40 עובדים.

ומי עוד בנבחרת הסטארטאפים של מגזין TheMarker 2018?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker