קרן JVP הירושלמית גייסה 168 מיליון דולר לקרן חדשה - גדי תירוש בחוץ

גיוס הקרן השמינית מביא את סך ההון שמנוהל על ידי הקרן ל-1.2 מיליארד דולר ■ גדי תירוש ששימש שותף מנהל, ישמש מעתה Venture Partner

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אראל מרגלית ומייסד עליבאבא, ג'ק מא
אראל מרגלית ומייסד עליבאבא, ג'ק מאצילום: דרור סכיתהל

קרן ההון סיכון הירושלמית JVP הגישה מסמכים לרשות ניירות ערך האמריקאית מהם עולה כי גייסה 168 מיליון דולר עבור פעילות הקרן השמינית (JVP VIII). מדובר בסגירה ראשונה לקרן שיעד הגיוס שלה הינו 200 מיליון דולר. על פי ההערכות הענקית הסינית עליבאבא , שמייסדה ג’ק מא ערך באחרונה ביקור במשרדי JVP - היא אחת מהמשקיעות הגדולות בקרן.

כמו כן, מהמסמכים שהוגשו עולה כי מרבית השותפים המנהלים בקרן ימשיכו להשקיע מהקרן השמינית, מלבד גדי תירוש, אחד מהשותפים הבכירים בקרן שימשיך לשמש כשותף (Venture Partner) בקרנות הקודמות.

JVP היא אחת מהקרנות הותיקות בישראל, אשר מנהלת הון מצטבר של כ-1.2 מיליארד דולר. מייסד הקרן הוא אראל מרגלית, לשעבר חבר כנסת מטעם מפלגת העבודה והמחנה הציוני. באוקטובר האחרון פרש מרגלית מהפוליטיקה וחזר לתפקיד יו”ר הקרן.

במהלך השנה האחרונה השיקה הקרן יוזמויות חדשות, בהן PLAY בשיתוף החברות טסקו ו פפסיקו , המבוססת על מודל המחבר בין חברות רב לאומיות, משקיעים וסטארטאפים – ליישום פתרון טכנולוגי המתמודד עם אתגרים של תאגידי ענק. כמו כן לאחרונה הודיעה JVP על כוונתה להרחיב את פעילותה בניו יורק באמצעות הקמת האב חדשנות עם שותפים אסטרטגיים משמעותיים מניו יורק.

מ-JVP סירבו להגיב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker