מגינים על התשתיות הקריטיות: קלארוטי גייסה 60 מיליון דולר

החברה הוקמה כחלק מקבוצת הסייבר Team8 - שאותה ייסד נדב צפריר לשעבר מפקד 8200

אלירן רובין
אלירן רובין
עובדי קלארוטי
עובדי קלארוטיצילום: ג'ואי כהן

חברת הסייבר הישראלית קלארוטי שפיתחה מערכת להגנה על רשתות תעשייתיות הודיעה היום על גיוס הון גדול בסך 60 מיליון דולר. את הגיוס הובילה חברת האחזקות הסינגפורית טמסק (Temasek) והוא כלל בין היתר את שניידר אלקטריק, חברת ההשקעות של Siemens, וכן את המשקיעים המקוריים של קלארוטי. אלה כוללים את  קבוצת Team8 הישראלית שאחראית להקמת קלארוטי וכן את הקרנות בסמר ואינוביישן אנדבורס, ICV ו-Mitsui. עד כה גייסה החברה, מקבוצת הסייבר, סך כולל של כ-93 מיליון דולר.

ההשקעה הנוכחית בקלארוטי, שנוסדה ב-2014 ונחשפה בסוף 2016, מסכמת, לדברי החברה שנה של פריצת דרך, המתבטאת בצמיחה של 300% בהזמנות ובבסיס הלקוחות שלה לעומת השנה הקודמת. עם לקוחות החברה נמנות חברות חשמל, נפט וגז, כימיקלים, מים, ייצור, מזון ומשקאות, כרייה ונדל"ן (מערכות ניהול בניינים, מרכזי נתונים ומחסנים).

>> לדבר על כל מה שחם בהיי-טק: הצטרפו לאקוסיסטם

קלארוטי הוקמה ב-2014 על ידי אמיר זילברשטיין, מנכ”ל החברה, גלינה אנטובה, סמנכ״לית פיתוח עסקי ובני פורת, סמנכ״ל הטכנולוגיות. השלושה בעלי ניסיון בתחום הסייבר, כאשר עבור זילברשטיין זוהי החברה הרביעית בה הוא מעורב, ואנטובה מגיעה לקלארוטי לאחר שהיתה אחראית על הקמת התחום בחברת סימנס.

החברה פיתחה פיתרון שנועד להגן על תשתיות קריטיות ומפעלים. "בניגוד לעולם המחשוב שאנחנו רגילים אליו, שם העבודה על תקלה היא מול אנשי מחשוב או שרתים (IT), במפעל מדובר באנשי תפעול (OT) ובקרים", מסבירים בחברה.

לפני כשנתיים הסביר נדב צפריר, ממייסדי קבוצת Team8 ומפקד 8200 לשעבר, כי מדובר באתגר טכנולוגי מאוד משמעותי, היות שהחברה נכנסת לטריטוריה של ענקיות כמו ג’נרל אלקטריק, שניידר וסימנס. "אלו חברות שמפעילות מחשבים שלכל אחת מהן שפה ופרוטוקול משלה. מי שלא ידבר את השפה, לא יוכל להתמודד עם העולם הזה”, אמר. כיום מודיעה החברה כי שניידר אלקטריק דרך קרן Aster Capital שותפה לתהליך.

הפלטפורמה של קלארוטי מחולקת לשלושה חלקים. הראשון חוקר ומנטר את הרכיבים והמערכות השונות, ומאפשר הבנה שלהן וכן של תעבורת התקשורת ביניהם. בקלארוטי הסבירו כי היות שמפעלים בנויים ממספר רב של מערכות שיוצרו על ידי חברות שונות, אחד האתגרים היה לבנות מערכת שמסוגלת לעבוד עם כולן יחד. על התשתית הזו מספקת קלארוטי מוצר אבטחה ויכולת להתריע על תקלות וטעויות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker