הסטארט-אפ של חתני פרס ביטחון ישראל: Hailo גייסה 12.5 מיליון דולר

חברת היילו מפתחת שבבים המיועדים לחישובים מורכבים ולבינה מלאכותית ■ מנכ"ל החברה: "הארכיטקטורה שעליה מבוססים המעבדים הנוכחיים לא יכולה לספק מענה לצורכי העיבוד החדשניים" ■ בין המשקיעים - היזם זהר זיספאל, שמכהן גם כיו"ר החברה

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי Hailo . משמאל: אור דנון, הדר צייטלין, ואבי באום
אלירן רובין
אלירן רובין

אחד מהטרנדים הבולטים בשוק הטכנולוגיה בשנים האחרונות הוא תחום הבינה המלאכותית, שעושה שימוש במודלים מתמטיים וסטטיסטיים מורכבים וזקוק למערכות מתקדמות. כדי לתת מענה לצורך הזה הוקמו בשנים האחרונות סטארט-אפים רבים שמפתחים חומרה ומעבדים ייעודיים לסוג החישובים הנדרש.

אחת מהחברות האלה היא היילו (Hailo), שמפתחת שבב המספק יכולות עיבוד מורכבות במכשירי קצה (Edge Computing). היום הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס הון ראשון של 12.5 מיליון דולר. סכום זה מצטרף להון התחלתי (Seed) של כ-3.5 מיליון דולר שהחברה גייסה בתחילת דרכה, ומביא את סך גיוסי החברה ל-16 מיליון דולר.

בין המשקיעים הבולטים בחברה נמנים זהר זיספאל, שמכהן גם כיו"ר החברה; קרן OurCrowd; מנכ"ל חברת דלק מוטורס, גיל אגמון; קרנות ההשקעות בטכנולוגיות רכב מניב מוביליטי ו-Next Gear; והקרן הנלווית לאקסלרטור טכנולוגיות הרכב - Drive.

היילו הוקמה ב-2017 על ידי צוות של יוצאי היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין (81), ובהם רמי פייג, ששימש בעבר רמ"ח אלטקרוניקה ביחידה ואף זכה בפרס ביטחון ישראל. כמה חודשים בלבד לאחר שהקים את החברה ביחד עם שותפיו, פייג טבע למוות בחוף דור.

שותפיו להקמת החברה הם אור דנון, אבי באום והדר צייטלין. גם דנון, בוגר תוכנית תלפיות, הוא חתן פרס ביטחון ישראל ושירת ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין. באום, מנהל הטכנולוגיות הראשי (CTO) של החברה, שירת גם הוא באותה יחידה טכנולוגית, ולאחר מכן עבד במשך 13 שנה בחברת Texas Instruments ומילא שם שורת תפקידים. צייטלין היא בוגרת תוכנית תלפיות ששירתה במשך כתשע שנים ביחידה הטכנולוגית, ובמהלך שירותה זכתה בפרס הרמטכ"ל למצוינות טכנולוגית. לפני הקמת Hailo שימשה צייטלין כמנהלת המוצר בחברת Via.

המעבד שמפותח בחברה יוכל להריץ יישומים שכוללים בינה מלאכותית על גבי מכשירי קצה. מכשירים אלה מותקנים במגוון רחב של מוצרים, בהם מכוניות מקושרות, רחפנים, התקני בית חכם, מצלמות חכמות ופלטפורמות ויישומים נוספים המדמים חישה כלשהי של הסביבה. דוגמאות ראשונות של המעבד צפויות להיכנס לשוק בחציון הראשון של 2019. "השבב צפוי לעבד בזמן אמת תכני וידיאו וזרמי נתונים אחרים בנפחים גבוהים תוך שימוש באלגוריתמים של למידה עמוקה (deep learning), מסרו בחברה.

אור דנון, מנכ"ל החברה, הסביר כי "הארכיטקטורה בת ה-70 שעליה מבוססים המעבדים הנוכחיים אינה יכולה לספק מענה לצורכי העיבוד הנדרשים ליישומי אינטליגנציה מלאכותית. אנחנו משנים את הארכיטקטורה העומדת בבסיס המיקרו-מעבד, כולל הזיכרון, פונקציות הבקרה והעיבוד במחשב ואת היחסים ביניהם".

זיסאפל, שהתחבר לצוות המייסדים עוד בשלבי הקמה החברה, הוסיף כי "אנו עדים בשנים האחרונות למהפכה המתחוללת בעולם הרכב, עם כניסה מהירה של שחקנים וטכנולוגיות חדשות לשוק. המוצר שהיילו מפתחת צפוי להיות רכיב מפתח במהפכה זו, שבינה מלאכותית היא אחת מאבני היסוד שלה. הצוות החזק שבנתה החברה משלב ניסיון רב עם הבנה רחבה של הטכנולוגיה והשוק, דבר שיאפשר לחברה להתחרות על היעדים השאפתניים והמעניינים בעולם הטכנולוגיה כיום: מכונית מקושרת ומכונית אוטונומית".

"צוות חזק שמשלב ניסיון רב עם הבנה רחבה של הטכנולוגיה והשוק". זהר זיספאלצילום: עופר וקנין

בריאיון שהעניק באחרונה ל-TheMarker סיפר זיספאל כיצד היכרותו עם פייג הובילה אותו להיילו. "הוא בא אלי להתייעץ כחבר. הוא סיפר לי על כל מיני דברים שהוא עושה והיו לנו הרבה שיחות. חלק מהדברים שהוא עשה לא הבשילו — היילו כן. בהתחלה לא רציתי להשקיע, כי זה לא התחום שלי. עזרתי וייעצתי לו, אבל לא רציתי להשקיע. ואז הוא אמר לי 'בוא נלך לצהריים', ואמרתי בסדר, אבל לעצמי אמרתי שבארוחה הזאת אני אומר לו סופית שאני לא משקיע — ויצאתי משם מושקע".

אחרי שהסכמתי להשקיע בהיילו, הצהרתי שלא אהיה חבר בדירקטוריון, ורמי הסכים. אלא שמאז כל יומיים הוא דיבר אתי. נוצר מצב שאני לא בבורד, אבל הוא חבר וגם קודם לכן דיברתי אתו — אז מדוע שעכשיו לא אדבר אתו? לכן, אחרי כמה חודשים אמרתי 'נו מה אנחנו משחקים פה, אני אהיה יו"ר' — והוא שמח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker