הפרויקט החדש של מיקרוסופט ופוינטר שיזהה נהגים מועדים לפורענות

הפרויקט כולל מעקב אחרי התנהגותם של 170 אלף נהגים בכביש, והם ידורגו לפי מסוכנותם ■ עיבוד הנתונים נועד לשמש בהמשך לצרכים מסחריים, כמו מכירתו לבעלי עניין ובהם חברות ביטוח, ציי רכב ורגולטורים

אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עם הנייד בנהיגה. הקנסות בדרךצילום: בלומברג
אורן דורי

מיקרוסופט ופוינטר יעקבו אחר התנהגותם של נהגים בכ-170 אלף כלי רכב בישראל וידרגו אותם לפי מסוכנותם. שתי החברות הודיעו היום (ג') על שיתוף הפעולה, המבוסס על פלטפורמת הענן Azure של מיקרוסופט ועל המשדרים של פוינטר המותקנים כיום בכלי הרכב, השייכים בעיקר לציי רכב.

אל מחשביה של פוינטר הישראלית, המוכרת יותר כחברת מיגון ואיתור כלי רכב, מוזרמים כ-70 מיליון פעולות נהיגה מדי יום. מטרת שיתוף הפעולה הוא לנתח את הנתונים הנאספים למסד נתונים מסודר, כדי לזהות נהגים שמועדים לפורענות ובעלי הסיכוי הגבוה ביותר להיות מעורבים בתאונת דרכים בעתיד, לאור מאפייני הנהיגה שלהם וההיסטוריה שלהם, ולהצביע על איזה מרכיב בנהיגה עליהם לשפר כדי להקטין את הסיכוי לתאונה, לפי הודעת החברות.

בשלב הראשון, הנהגים יקוטלגו לקטגוריות של פרופיל נהיגתי. החברות יוכלו לאסוף את הנתונים מכל כלי רכב שבו מותקנת מערכת פוינטר, ללא התקנה נוספת של הפיצ'ר החדש של פוינטר ומיקרוסופט. מפוינטר נמסר כי הנתונים אנונימיים, גלובליים ומאובטחים.

עיבוד הנתונים נועד לשמש בהמשך לצרכים מסחריים, כמו מכירתו לבעלי עניין כמו חברות ביטוח, ציי רכב ורגולטורים. יש חברות ביטוח, כמו AIG, שבאמצעות מערכות לניטור נהיגה כבר מציעות מסלולים של "שלם בהתאם לאופי הנהיגה שלך". אחרי הפיילוט בישראל, הטכנולוגיה צפויה לצאת למכירה במדינות שונות בעולם.

בנוסף לנתוני הנהיגה פוינטר, יודעת לנתח את הנתונים הסביבתיים כגון המהירות המותרת, אזור נהיגה (עיר, מושב או כביש מהיר) ומזג האוויר. הפתרון מומש באמצעות פלטפורמת IOT האוספת טלמטריה מכלי רכב שפועלים בהם חיישנים של חברת פוינטר ומשלב יכולות של Machine Learning ו-Big Data על מנת לחזות דפוסי פעולה של נהגים. כל אחד מהאלמנטים מקבל ציון בפני עצמו, ביחס לאוכלוסייה ובאמצעות אלגוריתם שפותח למטרת ניבוי הפרופילים - ובהתאם להם נקבע ציון הנהג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker