רחפני איירובוטיקס מפקחים על בניית נמל חיפה החדש

איירובוטיקס מספקת זה 10 חודשים רחפנים אוטונומיים שמפקחים על בניית "נמל המפרץ" ■ החברה פיתחה ערכות עצמאיות ששולחות רחפנים למשימות ללא מטיס אנושי

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רחפן איירובוטיקס מפקח על הבנייה בנמל חיפה החדש צילום: Efrat Fenigson (BizDev)
אמיתי זיו

חברת ההזנק איירובוטיקס (Airobotics) מספקת ב-10 החודשים האחרונים רחפנים אוטונומיים שמפקחים על בניית נמל חיפה החדש, "נמל המפרץ". החברה פיתחה ערכות עצמאיות ששולחות רחפנים למשימות אוטונומיות, ללא מטיס אנושי - כולל נחיתה בתחנת הבסיס באופן עצמאי, והחלפת סוללה באמצעות זרוע רובוטית לקראת הגיחה הבאה. רחפני החברה משמשים במדינות שונות למשימות כמו אבטחה וניטור עבודות במפעלים, מתקנים ביטחוניים, מכרות פתוחים ועוד.

מהחברה נמסר כי "מערכת הרחפנים של איירובוטיקס משמשת לצורכי סקירת אזורי ייבוש, ניטור בניית שוברי גלים ומדידת ערמות חומרים באתר. טכנולוגיה זו משפרת את מידת הדיוק והגישה למידע במהלך הבנייה, תוך הפחתת עלויות הייצור ושמירה על לוחות הזמנים של הפרויקט.

"במסגרת שיתוף הפעולה, איירובוטיקס מיישמת טכנולוגיה ראשונה מסוגה בעולם עבור מרחבים תעשייתיים, ועובדת בצמוד עם חברות הבנייה וההנדסה האזרחית המובילות בישראל, שפיר הנדסה וקבוצת אשטרום, יחד עם חברת נמלי ישראל (חנ"י) וחברת א.ד.י.ר המקימות את נמל המפרץ החדש בחיפה. פרויקט הקמת הנמל מוערך בעלות של 4 מיליארד שקל ומוגדר כפרויקט התשתיות הגדול והמורכב ביותר שנעשה בישראל, הקמתו כוללת בניית שוברי גלים ומזחים, לצד ייבוש הים ופיתוח השטח. בסיום הפרויקט הנמל צפוי לתת מענה לקיבולת של 1.1 מיליון מכולות בשנה".

איירובוטיקס פורצת דרך בתחומה ובאפריל 2017 קיבלה היתר ראשון בעולם מסוגו, מרשות התעופה הישראלית, להטסת רחפנים אוטונומיים - בלא מפעיל. עד היום גייסה החברה 71 מיליון דולר. בתחילת החודש דיווחה על עסקה משמעותית נוספת עם חברת ההנדסה RockBlast לשימוש ברחפנים בענף המכרות בצ'ילה. לחברה פעילות גם באוסטרליה ובמדינות נוספות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker