האתגר שיכול לסדר לכם הכשרה כהאקרים בצ'ק פוינט

צ'ק פוינט העלתה לרשת סדרת חידות במטרה לזהות מועמדים מתאימים לתפקידים מובילים בצוות המחקר של החברה. האתגר בוחן חשיבה ואינו מצריך ניסיון קודם או ידע בתכנות. המועמדים שיבחרו יעברו קורס הכשרה אינטנסיבי בחברה בשכר מלא

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי צ'ק פוינט בתל אביב
משרדי צ'ק פוינט בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

חברת צ'ק פוינט מעוניינת להרחיב את קבוצת המחקר והפיתוח שלה - ויוצאת לקהל הרחב. החברה העלתה לרשת אתגר אינטרנטי, שפתוח לכל באתר csa.checkpoint.com ומאפשר הליך קבלה לחברה ללא קורות חיים.

מדובר באוסף של 12 תרגילים לוגיים בדרגות קושי שונות, שאינם מצריכים ניסיון קודם או ידע בתכנות - אלא בוחנים צורת חשיבה. מי שיצליח להשיב על מספר משמעותי של חידות יזומן לראיון בחברה שיאפשר לו להשתלב בקורס הכשרה אינטנסיבי בן שלושה חודשים בשכר מלא, בסגנון קורס אר"מ הצה״לי (קורס נחשב למפתחי סייבר, ר"ל). הקורס יחל באוקטובר 2018.

בואו לדבר על הכתבה בקבוצת האקוסיסטם

הביקוש הגדול לעובדים מיומנים בתעשיית ההיי-טק, והתחרות הקשה בענף הסייבר בפרט – הופכים את תהליך גיוס העובדים למאתגר במיוחד עבור החברות – ודוחקים בהן לפרוץ את המועדון הסגור של ההיי-טקיסטים למעגלים חדשים. לקבוצה שסיימה את הקורס הראשון של צ'ק פוינט בנובמבר 2017 נכנסו אנשים עם רקעים מגוונים - בחור חרדי; חוקר צבאי שלמד ראיית חשבון; מקרין בקולנוע ומפיקה ברדיו, לצד מתכנתים מנוסים עם ותק של שני עשורים – כל האנשים האלה הצליחו ללמוד פריסת קוד והנדוס לאחור (ריוורסינג – חקר של דבר באמצעות פירוקו לגורמים ולימוד דרך הפעולה שלו, ר”ל).

השכר במהלך הקורס של צ'ק פוינט נקבע בהתאם לנתוני המועמד והכנסתו הקודמת – אולם הוא מתחיל ב-14 אלף שקל לחסרי כל ניסיון. בתום ההכשרה השכר עולה בכ-30% ומבוסס על שכר, בונוס שנתי והשתתפות בתוכנית המניות (RSU) של החברה.

חוקרי סייבר מנוסים, בעלי ניסיון של 4 שנים ומעלה, הם עובדים מבוקשים מאד בתעשייה ושכרם הממוצע לפי טבלאות השכר הוא כ-34 אלף שקל (ברוטו). שכרם הממוצע של ריוורסרים בתעשיית בהיי-טק הישראלי הוא כ-38.5 אלף שקל לחודש.  

בצ'ק פוינט מרוצים מאד מהתוצאות ומציינים כי חודש אחרי סיום הקורס הראשון במתכונת זו, אחד מבוגריו, נתנאל בן סימון, שסיים ישיבת הסדר ושירות צבאי קרבי קצת לפני הקורס מצא מתקפת Zero–day למיקרוסופט (חולשות אבטחה חדשות, שעדיין לא התגלו, ונחשבות יוקרתיות; ר"ל). בוגר אחר, שהיה רואה חשבון לפני הקורס, אחראי לחלק משמעותי מפיתוח מנגנוני ההגנה בפני הפריצות שהתפרסמו בתחילת השנה במעבדי אינטל (Meltdown, Spectre).

לדברי אבי שועה, טכנולוג ראשי למניעת איומים בצ'ק פוינט, שגם מנהל את התוכנית - את האתגר הקודם ניסו לפתור אלפי אנשים, מתוכם כמה מאות פתרו מספר משמעותי של חידות ו-60 זומנו לראיון. מה-60 נבחרו 19 לקורס. כולם סיימו אותו בהצלחה והשתלבו בצוות המחקר והפיתוח של החברה.

רוצים לנסות? לחצו למטה לקבלת משימה אחת ברמת קושי בינונית, מתוך 12, להמחשה בלבד

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker