אקזיט לאורן זאב ודובי פרנסס: חברת Loop נרכשה על ידי סינכרוני

חברת לופ קומרס פיתחה שירות לקניית Gift Card דיגיטלי שעושה חיים קלים יותר למקבל המתנה ולקמעונאים ■ לחברה, שייסדו היזמים הישראלים רועי ארז ואלכס סירוטה, אין פעילות בישראל ■ אורן זאב: "העסקה טובה למייסדים, לעובדים ולמשקיעים"

אלירן רובין
אלירן רובין
אורן זאב
אורן זאב

האתגרים בשוק הקמעונות ממשיכים להוביל לרכישות של טכנולוגיות חדשות. חברת השירותים הפיננסיים האמריקאית סינכרוני, הודיעה בסוף השבוע על רכישת הסטארט-אפ לופ קומרס (Loop Commerce) שנוסד על ידי היזמים הישראלים רועי ארז ואלכס סירוטה. פרטי העסקה לא פורסמו, בין היתר מאחר שהרכישה אינה מהותית לרוכשת ואינה מחייבת דיווח למשקיעים. לסינכרוני הנסחרת ביו יורק, הכנסות של 15 מיליארד דולר בשנה וההון העצמי שלה, נכון לרבעון הראשון של 2018, עומד על 14 מיליארד דולר.

לופ קומרס, שהוקמה ב-2012 בארה"ב, פיתחה מערכת לרכישת כרטיסי מתנה (Gift Cards) דיגיטליים לקניות דרך האינטרנט. בעזרת לופ הקמעונאים מאפשרים ללקוחות לבחור מתנה אך להקפיא את תהליך הקנייה (הצ’ק-אאוט) ובחירת המידה. בסיום התהליך הנמען מקבל דרך האי-מייל את הקישור למוצר שנבחר עבורו, אך הוא יכול לערוך בו שינויים, ובכך נחסך תהליך החזרת המוצר.

לופ הוקמה בארה"ב ומעולם לא פעלה מישראל, למרות השורשים המקומיים של מייסדיה. כמו כן, המשקיע הראשון בחברה - שליווה אותה מימיה הראשונים - הוא אורן זאב, המנהל את הקרן זאב ונצ’רס. במהלך השנים גייסה לופ סכום של כ-29 מיליון דולר, בין היתר גם מהמשקיע דובי פרנסס דרך קרן SGVC, מחברת פייפאל וממספר משקיעים פרטיים נוספים.

לדברי זאב מדובר בחברה ששינתה את האופן שבו ניתנים כיום כרטיסי מתנות. "לופ יצרה מצב של Win-Win-Win לצרכנים, למקבלי המתנות ולקמעונאים. הקונים מרגישים טוב יותר כי הם באמת חיפשו וקנו מוצר מסויים ולא נתנו כרטיס נטול מחשבה, הקונה בקלות נכנס לחנות ובוחר אם לאשר או לשנות את הקנייה, והקמעונאים מרוויחים לקוח מרוצה חדש ואינם צריכים להתעסק עם החזרות של פריטים", הוא מסביר. לדברי זאב שוק ה-Gift Cards מגלגל כמאה מיליארד דולר בשנה.

לופ הצליחה בשנים האחרונות להשתלב בפעילותן של כמה מהקמעונאיות הגדולות בארה"ב - בהן טרגט ומייסיס. לצד קביעותיו של זאב על גודל השוק והפתרון הידידותי למשתמשים - עולה השאלה מדוע בכל זאת הוחלט למכור את החברה. מבלי לפרט על הנתונים הפיננסיים של העסקה, ציין זאב כי המכירה טובה ליזמים, למשקיעים ולעובדים. הוא הוסיף כי בשקלול של כל המשתנים - תוכל כעת החברה לגדול ולהעצים את אחיזתה בשוק הרבה יותר מכפי שהיתה יכולה ללא הרכישה.

ארז ציין בבלוג שלו, כי הרכישה "תאיץ את החדשנות של לופ שתישאר עצמאית, ותמשיך לשנות את האופן שבו אנשים קונים ונותנים מתנות עם המוצר GiftNow. בעידן הדיגיטלי שאנחנו חיים, בו אפשר לשלוח כסף ב-SMS, אנחנו מאמינים כי חייבת להיות דרך טובה יותר לצרכנים לקנות דברים לאנשים אחרים".

החברה הרוכשת, סינכרוני, משמשת כספקית של פתרונות אשראי צרכני בתחומים שונים, ובהם תחום הקמעונות. הרכישה, כך ציינו החברות - תסייע לסינכרוני לספק ערך אסטרטגי ויכולות אסטרטגיות יותר עבור שותפים ולהעמיק את תיק הטכנולוגיה שלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker