לצאת מ-8200 ולהקים חברת ביטוח: אט-ביי גייסה 13 מיליון דולר

הסטארט-אפ מיישם את הידע בתחום הסייבר במודל חיתום חדש לביטוח מתקפות ■ בין המשקיעים בחברה - שלמה קרמר והמשקיעים הראשונים בפייפאל ולינקדאין

אלירן רובין
אלירן רובין
צילום: אט-ביי

השליטה של הישראלים בתחום הסייבר מגיעה לשוק הביטוח. הסטארט-אפ הישראלי אט-ביי (At Bay), שהוקם כחברת ביטוח לסיכוני סייבר, הודיע היום (ד') על השלמת סבב גיוס בסך 13 מיליון דולר.  את הגיוס הובילה קרן קוסלה ונצ'רס, על ידי קית' רבויס, מהמשקיעים הראשונים בפייפאל ולינקדאין. יחד עם קוסלה השקיעו בחברה קרן לייטספיד ושלמה קרמר, ממייסדי חברת צ'ק פוינט, ואחד המשקיעים הבולטים בישראל בתחום הסייבר. סך הכל גייסה החברה 17 מיליון דולר.

חברת אט-ביי הוקמה ב-2016 על ידי רותם אירם (מנכ"ל), רומן איצקוביץ', איתי הוכמן ותילי קליסקי, לשעבר שותפה בקרן 83North, שכבר אינה בעלת תפקיד בחברה. החברה מעסיקה כיום 17 עובדים - מרביתם יוצאי יחידות המודיעין השונות.

אט-ביי הוקמה כחברת ביטוח שמתמחה בנזקים הנגרמים ממתקפות סייבר. "טכנולוגיה מאפשרת לארגונים לעשות דברים נפלאים עבור לקוחותיהם, אך גם חושפת אותם לסיכונים גדולים מאי פעם. המטרה שלנו היא להעניק ללקוחותינו את הביטחון לאמץ טכנולוגיה - ללא חשש מסיכוני סייבר", אומר אירם.

"אנחנו חברת ביטוח לסיכוני סייבר. אנחנו מעניקים ללקוחותינו פוליסת ביטוח עד גובה של 10 מיליון דולר, שמעבירה אלינו את הסיכון הפיננסי מתקיפות סייבר, ואיתה, התחייבות לשמור עליהם בטוחים. מומחי האבטחה שלנו מנטרים את מערכות הלקוחות שלנו ועוזרים להם בזמן אמת, לאורך כל השנה, להישאר מוגנים", הסביר אירם.

לשם בניית המודל הביטוחי חברה אט-ביי לחברת הביטוח HSB, חלק מקבוצת מיוניק רי, כדי להביא לשוק את מוצרי הביטוח שהיא בונה. מודל תמחור הסיכון של פוליסות סייבר שבנתה החברה נשען על איסוף מידע טכני, ומחקר סייבר שמחליף, לדברי אירם, מודלים סטטיסטיים וניסיונות חיזוי סיכון עתידי. בנוסף, אט-ביי מנטרת ושומרת על לקוחותיה לאורך כל השנה כדי לעזור לסגור פרצות ולהקטין את הסיכוי לאירועים ולנזק - גם מתוך אינטרס שלה להקטין את גודל התביעות.

"זהו תחום חדש עבור חברות הביטוח, ומאוד מורכב מבחינה טכנית" אומר אירם. "בהעדר מידע היסטורי – וחשוב מזאת, בהינתן המגבלה של יכולת החיזוי באמצעות איסוף מידע היסטורי בשל השינויים המהירים ויצירתיות התוקפים, נאלצות חברות הביטוח לתת מוצר מוגבל וגנרי לכלל לקוחותיהם".

ביטוח לנזקי סייבר מכניס כיום כ-3.5 מיליארד דולר פרמיות בשנה, וצפוי להגיע ל-17 מיליארד דולר עד 2023. "הכיסוי הביטוחי התמקד בעבר בנזקים מאובדן פרטים אישיים, פיננסיים או בריאותיים של לקוחות, וכעת מכסה מגוון רחב של נזקים, ובראשם הנזק להכנסות, נזקים למערכות ועלות תיקונים, כמו גם תשלום כופר, והעברת כספים במרמה".

אט-ביי מצטרפת לגל של סטארט-אפים ישראליים שמוקמים כחברות ביטוח, או סוכנויות ביטוח אמריקאיות, במטרה ליצור מודלי חיתום חדשים. בין השמות המוכרים בתחום זה: למונייד והיפו שעוסקות בביטוח דירות, נקסט אינשורנס שמבטחת עסקים קטנים. חברות נוספות שהוקמו בתחום הביטוח-סייבר במודלים אחרים הן Cyberwrite ו-Cyber Observer.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker