ועידת ההיי-טק |

עידו ארליכמן, מנכ"ל KAPE טכנולוגיות: "זליגת מידע ומתקפות סייבר נהפכו לשגרה"

קייפ טכנולוגיות של טדי שגיא עשתה מהלך לא שגרתי ועברה מעולם האדטק לעולם הסייבר ■ "מה ההבדל בין ביטחון לפרטיות? ביטחון זה כשאתה נועל את הדלת - ופרטיות זה כשאתה גם מסיט את הווילון. דאטה זה נכס משמעותי בעולם הדיגיטלי ואנשים רוצים את השליטה בחזרה"

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו ארליכמן, מנכ"ל KAPE
עידו ארליכמן, מנכ"ל KAPEצילום: עופר וקנין

קייפ (KAPE) עסקה עד לאחרונה בתחום שנחשב לאפור - סרגלי כלים ותוכנות לניתוב פרסומות ורגע לאחר ההנפקה, דירקטוריון החברה החליט על פיבוט מחברת אדטק לעולמות הסייבר. זה מהלך נדיר, כך לדברי מנכ"ל החברה, עידו ארליכמן, בוועידת TECHNOVATION של TheMarker בשיתוף לאומי, לוצאטו, בי.די.או, Kape technologies ו-AGT.

"עברנו את כל המחזור של חברת טכנולוגיה צעירה ישראלית, שצמחה מהר ועשתה את האקזיט הראשון. אחרי זה הלכנו להנפיק בלונדון ואז המעבר מחברה טכנולוגית פרטית לציבורית. האקוסיסטם השתנה דרמטית בימים שאחרי ההנפקה וכשהצטרפתי לפני שנתיים קיבלתי מנדט לעשות פיבוט למוצר - תוך כדי שהפכנו לחברה ציבורית".

קייפ טכנולוגיות, לשעבר קרוסריידר, היא אחת מהחברות של איש העסקים טדי שגיא - שמגלה בשנים האחרונות עניין גדול יותר בעולמות הטכנולוגיה. "ראינו שינוי בחשיבות של דאטה וחיבור להתנהגות של עסקים וצרכנים, כלים יותר טובים להגנה על הפרטיות. כיום תופעות כמו זליגת מידע מפייסבוק ומתקפות סייבר הפכו לשגרה, כשבעבר זה היה בעיקר ארגונים שונים. קייפ זה כמו לקחת האקר ולהפוך אותו לסייבר - וזה חלק מההתבגרות שלנו. אנחנו מציעים המון כלים להגנה על פרטיות בעידן הדיגיטלי".

לדבריו של ארליכמן – 2017 היתה שנה של שינויים דרמטיים. בגיבוי בעלי המניות, החברה נטשה את עולמות הפרסום וכיום היא חברה של 300 עובדים בשבעה מוקדים בעולם ובהם 50 מהנדסים בישראל.

בתחרות שיש כיום על כל טאלנט בעולם ההיי-טק, כיצד ניתן לגייס מהנדסים טובים?

"בסוף אם אתה מצליח לאתגר מהנדסים ולתת להם פלטפורמה טובה להתקדם מקצועית, להתקדם מבחינת קריירה ופוטנציאל ההשתכרות טוב - זה יהיה קל. אחד היתרונות בחברה ציבורית הוא האופציה לתגמל באופציות סחירות, מה שלא קיים בחברות פרטיות".

בתקופה שבה מדברים רבות על פרשת קיימברידג' אנליטיקה, מסביר ארליכמן על המעבר מחברה שמייצרת מוצרים חינמיים לחברה שמטרתה להגן על פרטיות המשתמשים. "מה ההבדל בין ביטחון לפרטיות? בביטחון אתה נועל את הדלת ובפרטיות אתה גם מסיט את הווילון. דאטה זה נכס משמעותי בעולם הדיגיטלי, ואנשים רוצים לקבל שליטה מחדש או להבין מה הדאטה שהם חולקים עם העולם ואיך הם מתשתמשים בו. ידענו לעשות את המעבר".

על הכניסה האיטית של רגולציה בתחום הגנת הפרטיות, אומר ארליכמן כי הרגולטור הגיע אחרון לזירה. "אנחנו מברכים גם את הרגולציה שמסדירה את השימוש בדאטה – זה יעשה טוב גם לצרכנים וגם לחברות. אנחנו מאוד רגישים לשימוש שאנחנו עושים בדאטה והאמון שאנחנו מקבלים ממיליוני משתמשים בתוכנות של קייפ ברחבי העולם שאנחנו לא נעשה שום דבר עם הדאטה שלהם. ממה שאני שומע בתעשייה יש לזה השלכות, אבל זה משפר את החברה. זה ייקח תקופה לעשות התאמה - אבל היא תהיה מבורכת לחברה כי היא תשפר את ההכנסות, הרווחים והשירות ללקוחות".

ומה עם המודל?

"ללקוח תהיה זכות בחירה אם הוא מוכן לשלם עבור המוצר בדאטה שהוא משתף או שהוא מוכן לשלם עבור המוצר ולמנוע מהספק לעשות שימוש בדאטה. כיום אנשים מבינים מה המשמעות של הדאטה שהם חולקים ורוצים את השליטה".

לדבריו, לשגיא יש חלק משמעותי בשינויים שעברה החברה. "אני עובד ארבע שנים לצדו של טדי והתמיכה וההבנה שלו כיזם שמבין טכנולוגיה ומוצר היא ערך מוסף ענק לי כמנהל. היכולת לעשות דברים משמעותיים כשיש מאחוריך בעל מניות כמו טדי היא ערך עצום לנו כמנהלים וליתר בעלי המניות".

הוועידה - בשיתוף לאומי, לוצאטו ובי.די.או

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker