בזק קובעת סטנדרט חדש בשכר הבכירים: בונוסים של 9.5 מיליון שקל

המתעשר הגדול: היו"ר הפורש שלמה רודב - 3.5 מיליון שקל; אבי גבאי וגיל שרון יקבלו 2.3 מיליון שקל כל אחד ■ התגמול הנוכחי הוא בנוסף למשכורות הגבוהות ממילא בחברה ובנוסף לתוכניות האופציות שמהם נהנים בכירים בקבוצת בזק

אמיתי זיו

על רקע דו"חות החברה הטובים לשנת 2010, מחלקת בזק למנהלים בקבוצות בונוסים חריגים אשר למעשה יותר ממכפילים את המשכורות שלהם - הגבוהות ממילא. סך כל הבונוסים לדו"ח זה עומדים על 9.5 מיליון שקל, וזאת עוד טרם דיווחה החברה על תגמול מנכ"ל yes רון אילון, שצפוי להיות מדווח מאוחר יותר. לצורך חלוקת הבונוסים, הזמינה בזק עבודה השוואתית של פרופ' משה צבירן, אך בחלק מהמקרים הבונוס עוד עולה על המוצע בעבודה.

אבי גבאיצילום: אייל טואג

המתעשר הגדול של השנה בבזק הוא היו"ר העוזב שלמה רודב, שמקבל בונוס של 18 משכורות בסך כולל של 3.5 מיליון שקל. בזק מודה כי המענק של רודב חריג: "סכום התגמול למר רודב בגין 2010 הינו מעל טווח סכומי התגמול שהוצגו בסקר נתוני השוואה שהוכן על ידי פרופ' צבירן, אולם נוכח הישגיו המפורטים לעיל וביצועי הקבוצה, לדעת הדירקטוריון הסכום סביר והוגן בנסיבות העניין".

אבי גבאי, מנכ"ל בזק קווי, יקבל בונוס של 2.3 מיליון שקל על שנת 2010 - 123% משכרו השנתי. מדובר בסכום שהוא "מעבר לנוסחה שנקבעה בתוכנית המענק". המענק ניתן לגבאי עבור הצלחת פרויקט ה- NGN של בזק. סכום זה מצוי בתוך טווח עבודת ההשוואה שהכין צבירן לגבי רמות תגמול מקובלות בחברות בסדר גודל דומה, אך בזק מציינת כי התגמול הינו "בחלק העליון של הטווח".

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, יקבל גם הוא מענק שנתי של 2.3 מיליון שקל - כ-120% משכרו השנתי. שרון מתוגמל בהתאם ליעדי EBITDA שנקבעו לו אך גם במקרה שלו בזק חורגת ממנגנון הבונוס שנקבע בחוזה העסקתו וגם הוא נמצא בחלק העליון בהשוואה של המומחה החיצוני. שני המנהלים שהושכרו נהנהים ממשכורת חודשית של 155 אלף שקל.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל בזק בינלאומי, יקבל מענק שנתי של 1.4 מיליון שקל - כ- 120% משכרו השנתי. בין הסיבות למענק מציינת בזק את "הצלחתו בניהול מכרז הכבל התת ימי והתקשרות עם ספק להקמת הכבל" ולמרות "הירידה בתחום השיחות הבינלאומיות". עבודות הנחת הכבל טרם החלו והוא יהיה שמיש רק בעוד כשנה. גם במקרה הזה, המענק הוא מעבר לנוסחה שנקבעה לבנבנישתי מראש.

התגמול הנוכחי הוא בנוסף למשכורות הגבוהות ממילא בחברה ובנוסף לתוכניות האופציות שמהם נהנים בכירים בקבוצת בזק, שהן מהגבוהות במשק. בנוסף על כל אלה, מנהלי בזק זכאים לבונוס חד פעמי נוסף: עם החלפת הבעלות בחברה והעברת השליטה לשאול אלוביץ' לפני כשנה, הודיעה החברה כי תעניק מענק מיוחד למנהלים ש"ישרדו" בתפקידים עד ינואר 2011. מדובר במענק נוסף של 9 משכורות, כלומר תוספת של 1.4 מיליון שקל לגבאי ושרון ותוספת של עוד 900 אלף שקל לכיסו של בנבנישתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker