קרן אמריקאית רכשה 25% ממניות קבוצת הסייבר קלע תמורת 50 מיליון דולר

קלע מאגדת כמה חברות שעוסקות בטכנולוגיות מודיעין סייבר ■ משרדי החברה ממוקמים בתל אביב והיא מעסיקה כ-80 עובדים

אלירן רובין
אלירן רובין
עובדי קבוצת הסייבר הישראלית קלע
עובדי קבוצת הסייבר הישראלית קלעצילום: דוד כרמיאל

מיני-אקזיט לקבוצת קלע (Ke-La) הישראלית: קרן וקטור קפיטל האמריקאית רכשה 25% ממניות החברה תמורת 50 מיליון דולר - בעסקה שמשקפת שווי חברה של 200 מיליון דולר. קבוצת קלע מאגדת כמה חברות בתחומי טכנולוגיות מודיעין סייבר הגנתי והתקפי. לא מדובר בגיוס הון לחברה, אלא ברכישה מבעלי מניות.

קבוצת קלע הוקמה ב-2009 על ידי יגאל נוה, ניר ברק וערן שטאובר. משרדיה ממוקמים בתל אביב והיא מעסיקה כ-80 עובדים - רובם המוחלט יוצאי זרועות המודיעין בצה"ל. קלע היא מהחברות הבודדות בענף הסייבר הישראלי שהוקמה ופועלת ללא כל מימון חיצוני. בין יועציה נמנים ראש המוסד לשעבר, שבתאי שביט; ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, יעקב עמידרור; ותת-אלוף (במיל') ויו"ר המפד"ל לשעבר, אפי איתם. קלע היא חברה רווחית החל משנת הפעילות הראשונה שלה.

בהודעה שמסרה החברה הבהירו מנהליה כי בכוונתם להותיר את פעילות הקבוצה בישראל, בהתאם לחזונם לחיזוק הכלכלה המקומית. "גם כשנגיע לחברה בשווי של מיליארד דולר, אנחנו רואים את המשך הפעילות בישראל היום ובעתיד כערך מרכזי של החברה", מסר שטאובר. לדבריו, הכנסות החברה צומחות ביותר מ-100% בשנה.

אחד הפיתוחים המרכזיים של החברה הוא מערכת RaDark, שממפה באמצעות אלגוריתם את כלל איומי הסייבר הנשקפים לארגונים, לחברות ולגופים פיננסיים מהרשת האפלה (DarkNet) וממקורות ייחודיים ב-Open Web. בחברה לא פירטו שמות לקוחות מרכזיים, אך ציינו כי נכללים בהם ארגונים פיננסיים גדולים וחברות רכב.

"הדארקנט מאפשר לאסוף מידע ולהחליף מידע ארגוני קריטי, כגון שמות משתמש, סיסמאות, מידע על מוצרים, ארגונים ואנשים. אופי הרשת מזמין פעילות ענפה של האקרים וגורמים שליליים", ציין שטאובר.

"המערכת שפיתחנו עוקבת באופן אוטומטי אחר פעילות של האקרים בדארקנט, ומזהה את הידע המצוי בידיהם על אודות לקוחותיה - החל מפרטים אישיים שדלפו, מידע טכני ועסקי, וכלה במיפוי הרשת שבה משתמש הלקוח וזיהוי החולשות הקיימות בה. כך המערכת מצליחה למנוע איומים על לקוחותיה עוד בטרם התהוותם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker