מסמך מזויף ביטל את החלטת בית המשפט לחסום אתרי זנות

המשטרה פתחה בחקירה בחשד לזיוף המסמך שסתר את הצו שהורה לספקיות האינטרנט לחסום אתר שפירסם שירותי זנות ■ הפרקליטות הודיעה לכל הספקיות שלא לבטל את החסימה - אך הוא לא נחסם לחלוטין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר אינטרנט חסום בסיןצילום: STF / AFP

משטרת ישראל פתחה הבוקר (ג') בחקירה בחשד לזיוף מסמך שנושא את חתימתו שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ציון קפאח. המסמך מבטל את החלטתו של השופט לחסום אתר שירותי זנות. לפני כחודש הגישה מחלקת הסייבר של פרקליטות המדינה לבית המשפט בקשה להורות לספקיות האינטרנט בישראל לחסום או להסיר עשרה אתרים המפרסמים שירותי זנות, ועד כה הורה השופט קפאח לחסום את הגישה לאתר sex777.net.

השבוע פנתה ספקית האינטרנט טריפל סי לפרקליטות והציגה בפניה מסמך שהגיע אליה, ובו לוגו בית המשפט המחוזי, ובו הוראה לבטל את החלטת השופט קפאח לבצע את החסימה לאתר. המסמך היה חתום על ידי השופט והופיע בו הלוגו של בית המשפט המחוזי. 

בדיקה שנערכה בתחילת השבוע העלתה כי החוק אינו מיושם, וחלק מספקיות האינטרנט ממשיכות לאפשר גישה לאתר האמור. אתמול הוציאה הפרקליטות הודעה לכל הספקיות שבו נאמר כי היא ערכה בדיקה מול מערכת בית המשפט, וכי מדובר במסמך מזויף. הפרקליטות הורתה להן להמשיך עם ההוראה המקורית ולחסום את הגישה לאתר.

המסמך המזויף שנשלח לספקיות האינטרנטצילום: .

בהודעה, שנשלחה גם לשופט קפאח, נכתב: "הובא לידיעתנו כי גורם כלשהו הפיץ לאחת מספקיות הגישה לאינטרנט מכתב המתחזה כהחלטה של כבוד השופט ציון קפאח מבית המשפט המחוזי בתל אביב - ושמורה כביכול לספקיות לבטל את הגבלת הגישה לאתר sex777.net. הרינו לעדכנכם כי לא ניתנה החלטה כזו והמסמך מזויף להבנתנו. נבקש להבהיר כי ההחלטה להגבלת הגישה תקפה ויש למלאה לאלתר".

עם זאת, ההחלטה עדיין לא חלה על ספקית האינטרנט הגדולה ביותר בישראל, בזק בינלאומי, שחולשת על 42% משוק שירותי האינטרנט בישראל. לדברי הפרקליטות, הדבר נבע מטעות טכנית, שכן רשימת הצווים שהוציאה התבססה על רשימת הספקיות שהתקבלה ממשרד התקשורת, ושמה של בזק בינלאומי לא הופיע בה.

מהפרקליטות נמסר: "אנו בודקים את הנושא, ובמידת הצורך תוגש בקשה לבית המשפט על מנת להוסיף את בזק על מנת להוסיף את בזק בינלאומי כמשיבה לבקשות שהוגשו לבית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker