הסטארט-אפ הישראלי Applitools גייס 31 מיליון דולר

הסטארט-אפ הוקם ב-2013 וגייס כבר 46 מיליון דולר ■ החברה פיתחה מערכת בדיקות תוכנה על בסיס ניתוח ממשק המשתמש ■ בחברה סירבו לציין אם כל הסכום נכנס לקופתה או שימש גם להוצאת בעלי מניות קיימים

אלירן רובין
אלירן רובין
אדם כרמי
אדם כרמיצילום: אילון יחיאל
אלירן רובין
אלירן רובין

הסטארט-אפ הישראלי Applitools, שפיתח מערכת בדיקות תוכנה אוטומטית המבוססת על בחינה של ממשק המשתמש באופן ויזואלי, הודיע היום על השלמת גיוס 31 מיליון דולר בהובלת קרן ההון סיכון OpenView. לצד OpenView השתתפו בסבב ההשקעה הנוכחי גם משקיעים קודמים בחברה וביניהם קרן מאגמה הישראלית, פלטפורמת ההשקעות iAngels והקרנות  Sierra Venturesו-La Maison. בחברה סירבו לציין אם כל הסכום נכנס לקופתה או שימש גם להוצאת בעלי מניות קיימים (Secondary).

אפליטולס הוקמה ב-2013 על ידי היזמים גיל סבר, המכהן כמנכ"ל החברה, אדם כרמי ומשה מילמן. הטכנולוגיה שפיתחה החברה בודקת ומנטרת בעיות בממשקי משתמש של אתרים ואפליקציות, ובכך מונעת נטישת משתמשים ופגיעה במותגים של החברות. החברה מעסיקה 50 עובדים ובכוונתה לגייס עשרות נוספים. "אנחנו יודעים להסתכל על תמונה כמו על בנאדם – ולדעת מה הפער מהרצוי", אומר כרמי.

"הפתרון האוטומטי נועד להבטיח את איכות חוויית המשתמש, בכל ממשק דיגיטלי שבו פוגש הלקוח את המותג, בין אם מדובר בגלישה באפליקציה באמצעות מחשב שולחני, טאבלט או טלפון חכם. אפליקציות אינטרנט, כמו גם אתרים המותאמים לחוויית גלישה בטלפון הנייד הם שלוחות של המותג, בדיוק כמו החנות הפיזית, ומחייבים ממשק מושלם וחף מפגמים וטעויות", אומר כרמי. לדבריו, מכיוון שהמערכת יודעת לנטר באופן רציף את הממשק של האפליקציות – היא יודעת להתריע אם יש פריצה ושיבוש של הנראות באתרים. בין הלקוחות של אפליטולס נמצאות סיילספורס, מיקרוסופט, דרופבוקס, HP, סוני ומספר בנקים גדולים.

לגבי הגיוס ציין כרמי כי "הביצועים של החברה טובים, וההצעה היתה מעולה. אנחנו במצב שאין לנו תחרות והכסף הגדול יעזור לנו לממש את זה. מעבר לפיתוחים השונים יש שווקים שונים שאנחנו מעוניינים להגיע אליהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker