מייסד מוביליאיי על תאונת הרכב האוטונומי: "הציבור מצפה לסטנדרטים גבוהים יותר"

בפוסט שפורסם באתר של חברת אינטל מתייחס אמנון שעשוע לראשונה לתאונה שהתרחשה בין מכונית של חברת אובר להולכת רגל ■ בביקורת על השוק כתב: "רבים מאמינים כי ניתן להפחית בערכו של ניסיון של יותר מעשור בתחום"

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' אמנון שעשוע
פרופ' אמנון שעשועצילום: יונתן הפנר

כשבוע לאחר התאונה שבה רכב אוטונומי של חברת אובר דרס הולכת רגל באריזונה בארה”ב, חברת מובילאיי הישראלית מגיבה לראשונה. בפוסט שהתפרסם היום באתר של חברת אינטל כותב מייסד מובילאיי, פרופ’ אמנון שעשוע, כי כעת הזמן לדון מחדש בנושאי בטיחות, יכולות טכנולוגיות וקבלת החלטות.

"הציבור מצפה שרכבים אוטונומיים ינהגו בסטנדרטים גבוהים יותר משל נהג אנושי. האתגר הראשון הוא בהבנת המידע הנקלט במערכות החישה של הרכב. הווידאו שפורסם על ידי המשטרה מוכיח שאפילו אבן היסוד של של רכב אוטונומי - היכולת לזהות ולסווג חפצים - היא מאתגרת". שעשוע ציין כי הסרטון נבדק בעזרת מערכות של החברה, ולפיו התקבל זיהוי שנייה לפני ההתנגשות.

שעשוע מתח ביקורת על התחרות שקמה לומבילאיי מצד חברות צעירות יותר, וכתב כי "ההתפתחויות האחרונות באינטליגנציה מלאכותית ולמידה עמוקה הובילו רבים להאמין כי עכשיו קל לפתח מערכת זיהוי אובייקטים מדויקת, וכי ניתן להפחית בערכו של ניסיון של יותר מעשור של מומחי ראייה ממוחשבת".

לדבריו, "תקריות נוספות כמו בשבוע שעבר יכולות לגרום נזק לאמון הצרכנים השברירי ממילא, ולעורר רגולציה שעשויה לחנוק את העבודה החשובה שנעשית. אנו מזמינים יצרניות, חברות טכנולוגיה בתחום, רגולטורים ובעלי עניין אחרים להתכנס כדי שנוכל לפתור את הבעיות החשובות הללו יחד".

לשיטתו של שעשוע, מערכות התפישה של המכונית צריכות להסתמך על מקורות עצמאיים: מצלמה, מכ"ם ולידאר (Lidar, מדידת מרחק על ידי הארת המטרה בקרן לייזר). מובילאיי, כך כתב, מפתחת מערכות לכל טכנולוגיה בנפרד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker