גדעון גרטנר: "יש לי סיכוי של 20% ליצור מודל חדש לעולם הייעוץ"

בגיל 76 רוצה הפטריארך של תחום חברות הייעוץ להפוך שוב את השוק על ראשו &#9632 גרטנר, המתחרה בחברה שנקראת על שמו, שומר על חשאיות בנוגע למיזם שלו ומחפש משקיע שיידע ליצור "תפקיד משמעותי בחברה החדשה בשנותיה הראשונות"

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור הירשאוגה

<<גדעון גרטנר, מי שנחשב לפטריארך של חברות הייעוץ והמחקר הטכנולוגיות, אינו שבע נחת מהחברות הקיימות כיום בשוק. גרטנר בן ה-76 סבור שחברות אלה, שחלק לא מבוטל מהן ייסד בעצמו, לא השכילו להסתגל לתנאי השוק המשתנים, ובעיקר לעולם ה-2.0.

40 שנה אחרי שהקים את חברת הייעוץ גרטנר, חברת הייעוץ הייעודית לתחום ה-IT הגדולה בעולם, רוצה גרטנר לעשות זאת שוב. "אני חושב שיש לי 20% סיכויי הצלחה ליצור כיום מודל חדש לעולם הייעוץ", הוא קובע בראיון בלעדי ל-TheMarker. במקביל הוא עומל על ספר בשם "גרטנר וגרטנר" שיתאר את מאבקי השליטה אליהם נקלעה החברה מנקודת מבטו. גרטנר יכול אמנם לנוח על זרי הדפנה, אך מבחינתו יש לו עוד מה להוכיח. זה כעשור החברות שאותן יצר כבר אינן בשליטתו. הוא יכול להתבונן בהן מהצד, אך אין לו שליטה על הנעשה. את השליטה בגרטנר, חברת מחקר שהכנסותיה מגיעות ליותר ממיליארד דולר בשנה, איבד בשנות ה-80 אחרי מאבקים ממושכים עם קבוצת ההשקעות סאצ'י, ומאוחר יותר שוב לאחר שהונפקה החברה.

סאונדוויו וג'יגה, שתי חברות ייעוץ נוספות אותן ייסד, נמכרו, הראשונה ב-2000 והשנייה ב-2003. מיזם נוסף שלהקמתו פעל גרטנר, חברה בשם Responsa, לא התרומם מעולם לאחר שמאמצי גיוס המשקיעים לא נשאו פרי. "20% אינם סיכויי הצלחה גבוהים", הוא מסביר. "אני עובד קשה כדי שזה יצליח".

מהו המודל החדש של הייעוץ? גרטנר, בהתאם לרוח היזמית, אינו שש לחשוף פרטים. מן המעט שהוא מספק אפשר להבין כי מודל הייעוץ החדש שלו קשור באיסוף מידע ברשת, ובמודל תשלום המבוסס על ההשפעה של המידע שסופק על החלטות קונקרטיות של לקוחות ועל השלכותיהן של ההחלטות מבחינת ביצועים עסקיים. "נכון לעכשיו, אני מחפש משקיע שיידע להביא את הכסף הדרוש ושיידע ליצור עבורי תפקיד משמעותי מספיק בשנים הראשונות להקמת החברה", הוא מציין.

מתחרה בחברה שאותה ייסד

את חברת המחקר הנושאת את שמו הקים גרטנר, יליד פתח תקוה שמשפחתו עברה לניו יורק כשהיה ילד, ב-79', לאחר שנבחר פעמיים כאנליסט הטכנולוגי המוביל בוול סטריט ב-72' ו-75'. "גרטנר חבה את הצלחתה להבחנה בין מידע לידע. ידע הוא מידע שתומך בהחלטות מעשיות, מידע שבעקבות חשיפתו ניתן לשנות את הדרך שבה דברים מתבצעים", הוא אומר.

בסוף שנות ה-80 השתלטה חברת סאצ'י את סאצ'י על החברה וגרטנר מצא את עצמו כעובד בחברה אותה ייסד. המהלכים אותם הובילה סאצ'י לא נשאו חן בעיניו, והוא גייס לצדו שורה של חברות - בראשן בוסטון קונסולטינג גרופ ודן אנד ברדסטריט - שקנו את גרטנר מידי סאצ'י.

גדעון גרטנר

אחת מפעיליותיו המרכזיות של גרטנר כיום היא חיבור ספר שיתאר את מאבקי השליטה עם סאצ'י מנקודת מבטו. "הספר יגולל את הדרמה של הניסיון שלי לקנות את החברה חזרה מחברת אם שלא היתה מעוניינת למכור אותה לאחד מעובדיה", הוא מסביר.

ב-92' נפרד גרטנר מהחברה שנשאה את שמו לאחר שמכר בהנפקה את מניותיו, והתמקד בחברת סאונדוויו, שהתבססה על חטיבה שנפרדה מחברת גרטנר והתמחתה בייעוץ טכנולוגי לגופים פיננסיים. ב-2000 נמכרה סאונדוויו לחברת WIT תמורת 150 מיליון דולר. מאוחר יותר נמכרה החברה הממוזגת ל-Charles Schwab ו-UBS.

ג'יגה, אותה הקים ב-95', הפכה בחמש שנות קיומה הראשונות לחברת הייעוץ בעלת קצב הצמיחה המהיר בהיסטוריה, עם הכנסות שנתיות של יותר מ-65 מיליון דולר. "גרטנר הורידו את המחירים, הם התחרו, ובכל זאת, בתשעת החודשים הראשונים לקיום החברה הצלחנו ליצור הכנסות של 9 מיליון דולר", קבע גרטנר. ג'יגה הונפקה ב-98' אך התפוצצות בועת הדוט. קום הביא לשחיקת ערכה והחברה נמכרה לפורסטר, חברת הייעוץ המתחרה בגרטנר, ב-2003.

בראשית שנות ה-2000, לאחר שעזב את תפקידי הניהול הישירים בג'יגה, ביקש גרטנר להקים חברת ייעוץ נוספת - Responsa. בשונה מחברות הייעוץ הקודמות אותן הקים, חברות שהתמקדו בחקר שוק המחשוב והטכנולוגיה, ב-Responsa, קיווה גרטנר להקים חברה גנרית שתוכל לספק שירותי ייעוץ גם לתעשיות אחרות. עשור מאוחר יותר, מעריך גרטנר כי Responsa במתכונת אותה תכנן לא תהפוך לחברה בת קיימא, לאחר שניסיונותיו לגייס משקיעים בחברה נתקלו במכשולים כשמנכ"ל של חברה אסייתית שביקשה להשקיע ב-Responsa פרש, ואחר כך, כשחברת גרטנר השתלטה על חברת ייעוץ עצמית בשם מדיגרופ, באמצעותה ביקש גדעון גרטנר לפתח את Responsa. "אני לא יודע אם הם לא רצו שאתחרה בהם, או שהם פשוט רצו לחסל מתחרה. סביר להניח שהכוונה הראשונית לפחות היתה לחסל מתחרה", הוא מסביר.

מתלהב מהאייפד, לא מבין את טוויטר

כמו כדי לחזק את טענותיו, גרטנר יכול להיחשב כמאמץ מוקדם של טכנולוגיות. "אני משתמש באייפד מהיום הראשון שהמכשיר יצא. בכלל, אני משתמש אדוק של מוצרי אפל. האייפד יכול לחולל מהפכה בעולם העיתונות - מהרגע שקוראים את ה'ניו יורק טיימס' עליו מבינים את זה".

באחרונה הרחיב גרטנר את ארסנל אמצעי המדיה. לפני כשלושה חודשים פתח בלוג (GideonGartner.com), וגם חשבון טוויטר. מבט חטוף בבלוג שלו מעלה כי גרטנר אמנם מסתגל למדיה החדשה, אך נושא עמו עדיין הרגלים ישנים. הפוסטים הראשונים אותם העלה לבלוג מכילים אלפי מילים - כאורכו של פרק בספר. חלקם, קרוב לוודאי, אכן מהווים פרקים מהספרים עליהם הוא עדיין עובד.

קוצר היריעה של המדיות החדשות נראה כאחד הדברים אליהם הוא עדיין מתקשה להסתגל. כך גם הדיווח השוטף על חיי היומיום של המשתמשים. "כששמעתי על טוויטר חשבתי שזה קשקוש. אחרי שכולם אמרו לי שאני צריך להירשם, התחלתי גם אני לצייץ. עדיין, אני לא בטוח שאני מבין למה מרבית האנשים טורחים לעשות זאת".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker