משרד התקשורת מצטרף לאנטרופי: מאפשר לבזק לכנס את אסיפת בעלי המניות

נציגת הגופים המוסדיים דורשת לכנס את אסיפת בעלי המניות מיידית על מנת להוסיף דירקטורים חיצוניים לחברה, לשפר את הממשל התאגידי שלה ולהרחיק את הדירקטורים המעורבים באישור עסקת בזק-yes ■ כעת היא זוכה בתמיכת המשרד הממשלתי

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד גרנות
אמיתי זיו

משרד התקשורת הבהיר לחברת בזק כי היא אינה זקוקה לאישורו על מנת לכנס את בעלי המניות. בכך מקבל המשרד את עמדת אנטרופי, נציגת הגופים המוסדיים, שדורשת לכנס אסיפת בעלי מניות מיידית על מנת להוסיף דירקטורים חיצוניים לחברה, לשפר את הממשל התאגידי שלה ולהרחיק את הדירקטורים המעורבים באישור עסקת בזק-yes.

אנטרופי אף שיגרה למשרד התקשורת ולבזק חוות דעת משפטית של פרופ' אהוד קמר התומכת בטענה זו, אך עוד קודם לכן הבהיר משרד התקשורת לבזק את רצונו במכתב רשמי.

אנטרופי ובזק רואות עין בעין את הצורך להרחיב את דירקטוריון החברה, אך המחלוקת ביניהן היא כפולה: ראשית, בעניין המועד - בעוד בזק גוררת רגליים בכינוס האסיפה, אנטרופי דורשת את כינוסה זה זמן רב, וטוענת כי כעת בזק כבר עברה על הוראות חוק החברות; שנית, בעניין זהות הדירקטורים - אנטרופי גיבשה רשימת דירקטורים מועמדים מטעמה, אבל בזק הרכיבה רשימת מועמדים משלה על בסיס עבודה של חברת "עמדה".

אנטרופי מייצגת גופים מוסדיים שלהם 6.5% ממניות בזק, בעוד כלל הציבור מחזיק ביותר מ-75% ממניות החברה.

גל סטאל, יו"ר קבוצת אנטרופי, אמר בכנס השקעות וממשל תאגידי כי "בזק לא זימנה את האסיפה עד כה וזה מאוד תמוה בעיניי נוכח התשובה של משרד התקשורת. בזק היא חברה מצוינת אך הגופים המוסדיים הבינו שיש אירועים כאלה ואחרים בדירקטוריון החברה ולכן כל דעתם של הגופים המוסדיים הופנתה לחברת בזק בלבד ולחיזוק הדירקטוריון.

"משחק השחמט שהתנהל על גבה של חברת בזק אינו מעניינם של הגופים המוסדיים שאותם אנחנו מייצגים. הגופים המוסדיים לא נגד בעל שליטה כזה או אחר – הם בעד לחזק את דירקטוריון בזק כך שיוכל לנהל את החברה. זה לא הגיוני שחלק מחברי הדירקטוריון נמצאים תחת חקירות ואף חלק מנושאי המשרה בחברה. בזק צריכה גוף ניהולי שיוכל לנהל את החברה, שיידע למנות את מי שצריך למנות. בקשה זו של בעלי המניות לא קיבלה עד כה מענה חיובי מבזק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום