דניאל הרשקוביץ מונה ליו"ר המועצה הלאומית למו"פ

הרשקוביץ מחליף את פרופ' משה ארנס שכיהן בתפקיד זה בשנים האחרונות. קודם לכן שימש בתפקיד פרופ’ יצחק בן ישראל

אלירן רובין
אלירן רובין
פרופ' דניאל הרשקוביץ
פרופ' דניאל הרשקוביץ
אלירן רובין
אלירן רובין

הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ' מונה על ידי נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, לכהן כיו"ר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח. הרשקוביץ מחליף את פרופ' משה ארנס, שכיהן בתפקיד בשנים האחרונות. קודם לכן שימש בתפקיד פרופ’ יצחק בן ישראל. הרשקוביץ סיים באחרונה את כהונתו כנשיא אוניברסיטת בר אילן, ואף כיהן בעבר בעצמו כשר המדע והטכנולוגיה.

שר המדע אופיר אקוניס, מסר כי "פרופ' דניאל הרשקוביץ' מביא לתפקיד שילוב ייחודי של עולם האקדמיה והמחקר עם היכרות מעמיקה מבפנים של עולם הממשל והמדיניות. שילוב זה עושה אותו ראוי ומתאים במיוחד לתפקיד. אני מאחל לו הצלחה רבה בהובלת המועצה קדימה ושמח שהוא נענה לבקשתי".

המועצה הלאומית למו"פ פועלת מתוקף חוק, ומשמשת זרוע החשיבה האסטרטגית של הממשלה. תפקיד המועצה הוא לבחון את מערכות המחקר והפיתוח הקיימות בישראל ולמפות את צרכיהן ואת נקודות החוזק והתורפה שלהן. המועצה ממליצה לממשלה על מדיניות לאומית בנושאי מחקר ופיתוח, מפיקה דו"חות ועורכת סקרים על מצב המדע והמחקר בישראל ככלי להשגת היעדים הלאומיים. הרשקוביץ נבחר לאחר בחינה של מספר מועמדים.

בין הנושאים שבהם עוסקת המועצה: מחקר ופיתוח ממשלתי, מחקר ופיתוח במכוני מחקר, מדענים ראשיים, תשתיות מחקר, קשרי אקדמיה-תעשייה, אנרגיה, חלל, סייבר, מדעי החיים וקשרי מחקר ופיתוח בין-לאומיים. במועצה יש 15 חברים הנבחרים לתפקידם הציבורי על בסיס הרקע האקדמי, המחקרי, הכלכלי והארגוני, ויש לה עשר ועדות משנה.

פרופ' הרשקוביץ' (65) הוא יליד חיפה ופרופסור למתמטיקה מהטכניון. עד לאחרונה כיהן כנשיא אוניברסיטת בר-אילן, ולפני כן היה שר המדע והטכנולוגיה, וחבר כנסת בכנסת ה-18. בנוסף להשכלתו האקדמית רכש השכלה תורנית בישיבת "מרכז הרב" בירושלים וקיבל סמיכה לרבנות. את שירותו הצבאי עשה בחיל המודיעין וסיים בדרגת רב סרן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker