אסף כהן הגיש את מועמדותו לתפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים

סמנכ"ל הכלכלה במשרד התקשורת מצטרף לרשימת המועמדים הכוללת את אבי וייס, בועז הירש ובועז גולן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מועמד חדש מפתיע במירוץ למשרת הממונה על ההגבלים העסקיים במקום רונית קן. מדובר באסף כהן, סמנכ"ל הכלכלה של משרד התקשורת, שפנה לרשות להגבלים הגיש את מועמדותו לתפקיד. מועמדים נוספים הם אבי וייס, בועז הירש ובועז גולן.

כהן, 49, מכהן בתפקידו במשרד התקשורת כ-9 שנים ועבד תחת שישה שרים. הוא ד"ר לכלכלה בהשכלתו, ועדיין מרצה פעיל בתוכנית ה-MBA של האוניברסיטה העברית. כהן ליווה ונכח בכל ועדות המדיניות בתחום התקשורת שכינס בשנים האחרונות המשרד ועמד בחזית הרפורמות האחרונות בשוק התקשורת.

בשנה האחרונה עסק כהן בעיקר ברפורמת הקישוריות, הוא כתב את ניירות העמדה הכלכליים של המשרד והיה צריך לעמוד מול לחצי החברות הכלכליות ששכרו חברות הסלולר. כהן נחשב לאיש ציבור ישר ונטול פניות, אך ספג ביקורת לא פעם על קיבעון מחשבתי.

הרשות להגבלים עסקיים עסקה לא מעט בנושא תקשורת בשנים האחרונות בעיקר בנושא בקשת המיזוג של בזק ו-yes, אותה דחתה הרשות. הרשות מנעה גם את מיזוג נטוויז'ן ו-HOT ובימים אלה היא דנה בבקשת המיזוג של פרטנר ו-012 סמייל. עוד בתחום התקשורת, הרשות הביעה עמדה בנושא "שיתוף אתרי האנטנות" של חברות הסלולר. ברשות מעוניינים להעביר את חוק קבוצות הריכוז שייתן כלים יותר טובים בידיה לטפל גם בענף הסלולר, שנחשב לריכוזי וממועט תחרות אך אין בו מונופול מובהק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker