אחרי 3 שנים: יו"ר בזק שלמה רודב פורש מתפקידו

לבקשת בעל החברה, שאול אלוביץ', רודב יישאר כדירקטור בחברה ואלוביץ' ייהפך ליו"ר ■ אלוביץ': "רודב היה האיש הנכון לקחת את המושכות בקבוצת בזק והוא הוביל אותה לתוצאות פנומנליות בכל סדרי גודל ובכל תחום

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

כפי שנחשף ב-TheMarker, יו"ר בזק, שלמה רודב יסיים את תפקידו בסוף השנה הנוכחית. לבקשת בעל החברה, שאול אלוביץ', רודב ישאר כדירקטור בחברה ואלוביץ' יהפך ליו"ר.

רודב התייחס לפרישתו ואמר, כי "תקופת כהונתי בבזק היתה מרתקת מאין כמוה. אני משאיר אחרי קבוצה חזקה ופני אל האתגרים הבאים. במהלך תקופת כהונתי כיו"ר בזק והחברות הבנות, שיפרה כל אחת מהחברות והקבוצה בכלל את ביצועיה הכספיים והתפעוליים באופן יציב מדי שנה. במקביל, השקענו בתקופה זו את הסכומים הגדולים ביותר במשק הישראלי בפיתוח תשתיות תקשורת המתקדמות ביותר בישראל, כדוגמת רשת ה-HSPA של פלאפון, רשת ה-NGN של בזק וכניסה לאחרונה לכבל התת ימי של בזק בינלאומי לקידום משק התקשורת ורווחת לקוחות הקבוצה. למרות אי הוודאות הרגולטורית, בזק נמצאת כיום במצבה הטוב ביותר ואני משוכנע כי בהנהגתו של שאול תמשיך בזק לשגשג, להצליח ולהוביל את שוק התקשורת בישראל".

לדבריו, "לקבוצת בזק יש מנכ"לים מצויינים, שדירת ניהול נהדרת ועובדים מקצוענים, כשיחד הם שיצרו, וימשיכו לייצר, את התוצאות המצויינות של הקבוצה. זאת הזדמנות להודות להם מקרב לב על העבודה המשותפת ולאחל לשאול אלוביץ הצלחה רבה בתפקידו. אני בטוח שהבנתו והיכרותו המעמיקה של שאול עם שוק התקשורת יסייעו לו להצמיח את בזק ולהביאה לשיאים חדשים".

אלוביץ הודה לרודב על השנים בהן כיהן כיו"ר החברה ואמר כי "רודב היה האיש הנכון לקחת את המושכות בקבוצת בזק והוא הוביל אותה לתוצאות פנומנליות בכל סדרי גודל ובכל תחום. רודב הניח בקבוצת בזק יסודות בריאים ויציבים שילוו אותה עוד שנים רבות, ויאפשרו לה להמשיך לצמוח, ולעמוד ביעדים השאפתניים ביותר שנציב לה כדירקטוריון".

רודב גויס לבזק באחד מרגעי השפל של החברה - מיד עם תום פרשיית האופציות, שבגינה נאלצו לעזוב את החברה המנכ"ל יעקב גלברד והיו"ר דוב וייסגלס. תפקידו הראשון היה לייצב את החברה, שספגה טלטלה לא קטנה כשרשות ניירות הערך כפתה עליה את הבדיקה של הליך חלוקת האופציות למנכ"ל, ליו"ר ולכמה בכירים. בשלב מסוים איימה הרשות כי ללא פיטורי המנכ"ל והיו"ר היא צפויה לחקור את חברי דירקטוריון החברה ואף להתחיל בהליך פלילי נגדם.

מיד לאחר פיטורי המנכ"ל, נשקלה האפשרות כי שלמה נחמה ירכוש את מניותיו של מורי ארקין וייכנס לתפקיד יו"ר בזק. ואולם כשעסקה זו לא גובשה, חיפשו הבעלים הקודמים - קרן איפקס, חיים סבן ומורי ארקין - דמות בעלת ניסיון שתשקם את החברה, ובעיקר שתחזיר את אמון המשקיעים ורשות ניירות הערך בממשל התאגידי של החברה.

רודב שינה את מאזן הכוחות הפנימי בבזק. לפני כניסתו, האיש החזק בארגון הענק הזה היה המנכ"ל, שהיה אחראי על פעילות הקבוצה כולה, כלומר בזק החברה והחברות הבנות, פלאפון, yes ובזק בינלאומי. עד בואו של רודב, תפקיד היו"ר היה סמלי בעיקרו ונועד בעיקר לדאוג לאינטרסים הרגולטוריים של החברה מול משרד התקשורת.

רודב הפריד בין הפעילויות השונות של בזק, כך שהמנכ"ל קיבל לידיו רק את ניהול בזק הקווית. רודב היה היחיד שטיפל בחברה מתוך ראייה קבוצתית. למשל, הוא זה שניהל את המאבק של בזק לקבל אישור למזג את yes. הוא גם הצליח לשנות את יחסו של משרד התקשורת לבזק, לאחר שבתקופת קודמו ניהלה בזק מאבק קשה מול המשרד בניסיון להקל את עול הרגולציה מעליה. רודב החל לשתף פעולה עם המשרד, ושיפר בכך באורח מהותי את יחסו של המשרד לבזק. הוא זכה להערכה גדולה אצל שר התקשורת הנוכחי, משה כחלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker