נתניהו: "האינטרנט בישראל הוא טרקטור סובייטי במקום להיות מכונית מירוץ"

ראש הממשלה השתתף בהצגת אינטרנט אולטרה מהיר של חברת החשמל בקריית שמונה ■ שר התקשורת כחלון אמר באירוע: "תארו לכם שילד באופקים יושב מול המחשב ורואה שיעור מהטכניון" ■ לעומת זאת, בכיר בעולם התקשורת התרגש מעט פחות והעיר: "נתניהו מתנהג כמו הוגו צ'אבס"

אמיתי זיו
אמיתי זיו

"מצפון תיפתח הטובה, ואני מקווה שתוך שנתיים מהיום נרשת את הארץ ונהיה במצב שנוכל להביא את האינטרנט שבקרית שמונה לכל ילדי ישראל, לעסקים, למחקר ולרפואה, לשעות הפנאי ולבידור. זה ביטול פערים ודבר טוב ולכן אני מברך על הניסוי", כך אמר היום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באירוע הצגת אינטרנט אולטרה מהיר של חברת החשמל בקרית שמונה.

החברה הציגה היום את הניסוי הטכנולוגי שלה לחבר סיבים אופטיים לבתי לקוחות לטובת איטנרנט מהיר. את הניסוי מבצעת חברת החשמל ב-150 בתים בעיר הצפונית, בשיתוף חברות נטוויז’ן, סמייל ופרטנר.

על תהליך קבלת ההחלטה סיפר נתניהו: "בא אלי שר התקשורת משה כחלון לבית ראש הממשלה בבלפור ואמר: 'יש לי רעיון שנשתמש בתשתיות חברת החשמל להעביר אינטרנט מהיר. הוא הסביר לי שהאינטרנט היום בישראל, במקום להיות מכונית מירוץ הוא טרקטור סובייטי'. אמרתי לו בהצלחה. אז הוא אמר: 'יש בעיה, חברת החשמל זה מונופול טבעי', אבל אז הוא הוסיף את מילת הקסם: תחרות. הוא הסביר שחברת החשמל תתחרה בכבלים ובזק ולכן נתתי את ברכת הדרך".

שר התקשורת כחלון אמר באירוע: "תארו לכם שילד באופקים יושב מול המחשב ורואה שיעור מהטכניון. תארו לכם שהילד בקרית שמונה מקבל מה שמקבל ילד בוושינגטון. כרגע ישראל נמצאת במקום ה-21 בעולם, ואנחנו רוצים להיות ברביעיה או בשלישיה הראשונה".

באירוע הציגו חברות התקשורת יישומים על גבי האיטנרנט המהיר של חברת החשמל במהירות של 100 מגה-ביט סימטרי.

מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, ציין כי "הצלחת הניסוי מדגימה את יכולות חברת החשמל. לקחנו על עצמנו משימה בנושא חדש ועמדנו בה בזמן ובדיוק. אנחנו מסוגלים להגיע לחזית הטכנולוגיה לא רק באנרגיה, אלא גם בטלקום".

בכיר בשוק התקשורת הגיב לדברי ראש הממשלה ואמר כי "נתניהו עושה הלאמה. הוא מתנהג כמו הוגו צ'אבס".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker