סייבר אקס גייסה 18 מיליון דולר כדי להגן על מפעלים ותשתיות מפני תקיפות סייבר

את הגיוס הובילה קרן NVP ■ "כל חברה צריכה להגן על עצמה כיום מפני איומי סייבר. גם בשוק התעשייתי מבינים את זה - אך עדיין קיים שם פער רציני" ■ "כשיש תחרות - אנחנו מנצחים גם את הגדולות בתחום"

אלירן רובין
אלירן רובין
ניר גילר
ניר גילר, מייסד שותף בסייבר אקס ומנהל הטכנולוגיות בחברהצילום: עופר וקנין

התגברות איומי הסייבר על רשתות תעשייתיות עושה טוב להיי-טק הישראלי. היום הודיע הסטארט-אפ סייבר אקס (CyberX), שפיתח פתרונות להגנה על האינטרנט התעשייתי (Industrial IoT) ומערכות בקרה תעשייתיות (Industrial Control Systems – ICS), על השלמת סבב גיוס של 18 מיליון דולר. את הסבב הנוכחי הובילה קרן NVP, והשתתפו בה המשקיעים הקודמים בחברה, בהם גלילות קפיטל, Flint Capital ו-OurCrowd. גיוס זה מביא את סך ההון שגייסה החברה ל-30 מיליון דולר.

>> לדבר על כל מה שחם בהיי-טק: הצטרפו לאקוסיסטם

סייבר אקס נחשבת לאחת החברות המובילות היום במתן פתרונות הגנה לעולם התעשייתי ולתשתיות קריטיות. החברה הוקמה ב-2013 על ידי עומר שניידר וניר גילר, בוגרי יחידת מצו"ב של צה״ל. לדברי השניים, הפלטפורמה שפיתחה לניטור ומיגור סיכונים ברשתות תעשייתיות כבר מוטמעת במאות מתקנים של לקוחות  בתעשיות קריטיות שונות, בהן חברות אנרגיה, חשמל, מים, פארמה וכימיקלים.

״תוכנות זדוניות (Malware) מתוחכמות ומתקפות סייבר ייעודיות לרשתות תעשייתיות שבוצעו במהלך השנה האחרונה, כמו התוכנה הזדונית טריטון שפגעה בסעודיה, הוכיחו להנהלות ולדירקטוריונים של חברות תעשייתיות שלאיומי סייבר יש השפעה ישירה על התוצאות העסקיות של הארגון״, מסר שניידר, מנכ״ל החברה. גילר הוסיף כי "בעידן הנוכחי כל חברה צריכה להגן על עצמה מפני איומי סייבר. גם בשוק התעשייתי מבינים את זה, אך עדיין קיים פער רציני".

הסיבה שנדרשים לתחום התעשייתי פתרונות מסוג חדש הם פרוטוקולים טכניים שונים. "אלה לא חברות IT, הציוד שלהן שונה. אלה עולמות שונים מבחינה טכנולוגית. גם מבחינת הייעוד – אנחנו נדרשים לשמור על תפעול של סביבת ייצור, כלומר לשמור על תפעול שוטף של מכונות ולמנוע את עצירתן. זה שונה משמירה על סודיות מידע למשל", אומר גילר.

התפתחות התחום בשנים האחרונות הולידה לסייבר אקס תחרות משתי זוויות: סטארט-אפים נוספים שקמים בתחום, לא מעט מהם בישראל, ופיתוחים של חברות גדולות בתחום התעשייה גמו ג'נרל אלקטריק וחברות סייבר גדולות כמו קספרסקי, שמזהות גם כן את הפוטנציאל העצום בשוק. "לרוב אנחנו משתפים פעולה עם החברות הגדולות ולא ממש מתחרים עמן. כשיש תחרות אנחנו מנצחים גם את הגדולות", אמר גילר.

דרור נחומי, מנהל כללי בקרן NVP, ציין כי ״ארגונים רבים, נדרשים לקישוריות בין הרשת התעשייתית (OT), לרשת הארגונית (IT) מסיבות של ייעול ביצועים, ניטור או ניהול מערכות. המצב הזה יוצר סיכונים חדשים, שדורשים פתרונות אבטחה מתקדמים. התרשמנו מהפתרון הטכנולוגי של החברה ומהנוכחות המרשימה שלה בארגונים המובילים בכל מגזר שבו הם פועלים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker