המשלחת הישראלית לברצלונה: טכנולוגיות דור חמישי ופתרונות אבטחה

במכון היצוא, שמאגד את החברות הישראליות בתערוכת המובייל והסלולר, אומרים כי במהלך האירוע יתקיימו בביתן הישראלי יותר מ-3,000 פגישות עסקיות עם נציגים של חברות מהעולם

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תערוכת הסלולר בברצלונה, 2017
תערוכת הסלולר בברצלונה, 2017צילום: Chris Ratcliffe / בלומברג

מדי שנה מגיעה לתערוכת ברצלונה משלחת של חברות ישראליות המאוגדות על ידי מכון היצוא, שגם מסייע להן ביצירת קשר עם שותפים עסקיים בימי התערוכה. במכון אומרים כי במשך התערוכה יתקיימו בביתן הישראלי יותר מ–3,000 פגישות עסקיות עם נציגים של חברות מהעולם, שתואמו בעזרת אנשי המכון והנספחים המסחריים של משרד הכלכלה.

מלבד 65 החברות שיוצגו השנה בביתן הישראלי, עשרות חברות ישראליות נוספות בחרו להשתתף בתערוכה באופן עצמאי. לפי נתונים של מכון היצוא, בישראל פועלות יותר מ–1,000 חברות בתחום המובייל.

עם הסטארט־אפים שיופיעו בביתן הישראלי נמנות חברות המפתחות טכנולוגיות בתחומי הדור החמישי של הסלולר, מוצרים מבוססי בינה מלאכותית, משקפי מציאות מדומה ורבודה, טכנולוגיה רפואית, ופתרונות אבטחה וסייבר. אחת החברות הבולטות היא חברת דוג'ו לאבס, המשווקת לצרכנים התקן שנועד להגן על כל המוצרים החכמים בבית שמחוברים לרשת.

בתחום האוטומוטיב משתתפת בתערוכה חברת אנאגוג (Anagog), שאוספת נתונים מחיישנים בסמארטפון כדי לזהות דפוסי תנועה ותובנות שיכולים לשמש ביישומי עיר חכמה. הטכנולוגיה יכולה להבחין אם המשתמש נמצא בנסיעה במכונית או באוטובוס, בקניות, נכנס או יוצא מאזור מסוים. בישראל, חברת פנגו עושה שימוש בטכנולוגיה זו במוצר "צייד חניה", שמסייע למשתמשים לאתר חניה פנויה.

חברת InfinityAR עוזרת למקם עצמים וירטואליים במרחב באמצעות תוכנת מציאות רבודה שפיתחה ושיכולה להשתלב במשקפיים שונים. TEXEL VR היא צעירה שממקמת מצלמות באיצטדיונים ואולמות, ובאמצעות משקפי מציאות מדומה מספקת למשתמש בביתו חוויה של ישיבה בארוע ספורט או הופעה. לדברי החברה, אפשר לבצע צפייה משותפת עם חברים וגם לתקשר איתם במהלך האירוע.

בתחום הרפואה משתתפת חברת Equatel, שפיתחה כרטיס SIM ומערכת שמאפשרים לאנשים המתגוררים במקומות מרוחקים ומבודדים ליצור קשר עם רופא. המערכת שפיתחו יכולה לנטר מדדים כמו לחץ דם ולשדר אותם לרופא שמעביר את התוצאות באותו הרגע למשתמש. לחברה אישור FDA והיא פועלת, בין היתר, בהודו, חוף השנהב, מלאווי ואוגנדה.

לדברי מכון היצוא, החברות בשוק המובייל בישראל גייסו 550 מיליון דולר ב–2017 ב–72 עסקות שונות. סטארט-אפים שהצטרפו לביתן הישראלי — כמו Eyesight, שפיתחה טכנולוגיית ראייה ממוחשבת שמאפשרת לבתים ומכוניות לנטר פעילות של בני אדם ולהגיב עליה — חתמה על שיתוף פעולה עם LG כספקית מערכות שליטה המבוססות על מחוות למערכות הבידור לרכב. SQream, שמציגה השנה בברצלונה טכנולוגיה לעיבוד מידע, חתמה על שיתוף פעולה עם ענקית הקמעונות הסינית עליבאבא.

רפאלה גויכמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker