נתניהו הוכיח שוב למה חייבים לסגור את משרד התקשורת

החילופים המהירים במשרד התקשורת בשנים האחרונות והחשיפות בתיק 4000 מוכיחות כי משרד התקשורת בעידן נתניהו היה כלי שרת של ראש הממשלה ומשפחתו לקידום ענייניו הפרטיים - ונגד האינטרס הציבורי

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בנימין נתניהו (מימין) ושלמה פילבר
רה"מ בנימין נתניהו ושלמה פילברצילום: אבי אוחיון, לע"מ ואמיל סלמן

החשיפות האחרונות בתיק 4000, כמו גם נכונותו של שלמה פילבר ליהפך לעד מדינה, מוכיחות כי משרד התקשורת בעידן נתניהו היה כלי שרת של ראש הממשלה ומשפחתו לקידום ענייניו הפרטיים - ונגד האינטרס הציבורי. שוק התקשורת, התחרות, רווחת הצרכן, ההשקעות וענף המדיה - כולם נפגעו.

אלו תובנות מפחידות. תיק 4000 מוכיח, אם נדרשה עוד הוכחה - שחייבים להרחיק את משרד התקשורת מהפוליטיקאים, שכל מגע שלהם עם ענף הטלקום או המדיה נגוע ומזיק. הצורך לסגור את משרד התקשורת ולהקים תחתיו רשות תקשורת מקצועית ידוע כבר שנים. כך מנוהלת רגולציית התקשורת בכל העולם כולו - באמצעות רשות תקשורת ולא באמצעות מינסטריון ממשלתי. אינספור ועדות מקצועיות אישרו את אותה המסקנה, וגם חברות התקשורת חושבות כך.

הקרוסלה של שרי התקשורת בשנים האחרונות רק חיזקה את הצורך בסגירת המשרד בהקדם. קודם גלעד ארדן, אחריו בנימין נתניהו, צחי הנגבי ואז איוב קרא - אלו שרי התקשורת שהתחלפו בתקופה קצרה, מסוף 2014 ועד היום. גם המנכ"לים התחלפו: אבי ברגר, פילבר, וכיום מימון שמילה. איך אפשר לנהל ככה רפורמות? איזו "משילות" ניתן להשיג כך? ועכשיו בא תיק 4000 וסגר את הדיון.

הגיע הזמן לעשות את המהלך: לקחת כמה נבחרים ממשרד התקשורת, מאגף הכלכלה, מהמחלקה המשפטית וממינהל ההנדסה, רק הטובים ביותר, לצרף להם מנכ"ל מקצועי מהשוק ולקבוע שהם יהיו גרעין ההקמה של רשות התקשורת. הם יטפלו בעניינים השוטפים, ובזמן הזה הממשלה צריכה להצביע על תזכיר חוק רשות התקשורת שקיים כבר, ורק מחכה לאור ירוק שלטוני. יש לסגור את משרד התקשורת ולהקים תחתיו רשות תקשורת מקצועית. זו שעת כושר לעשות זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker