קבוצת השקעות חדשה תשקיע 20 מיליון יורו בחברות ביוטכנולוגיה צעירות

חברת המדע והטכנולוגיה Merck יחד עם ארקין החזקות, פוטנטיפקס ו-וושי אפטק הסינית הקימו מסגרת השקעות חדשה למיזמי ביוטכנולוגיה בתחילת דרכם ■ באוגוסט פתחה מרק מעבדת חדשנות במסגרת פרויקט של רשות החדשנות

אלירן רובין
אלירן רובין
מעבדה של חברת התרופות מרק
מעבדה של חברת התרופות מרקצילום: בלומברג

בשורה לחברות ביוטכנולוגיה צעירות: חברת המדע והטכנולוגיה הגרמנית Merck, שמעסיקה בישראל כ-300 איש ומפעילה מעבדת חדשנות, הודיעה על הקמת קרן השקעות חדשה שתתמקד בחברות ישראליות צעירות בתחום הביוטכנולוגיה. למטרה זו חברה זרוע ההשקעות של מרק, Merck Ventures, אל ארקין החזקות, פוטנטיפקס ו-וושי אפטק (WuXi Apptec), חברת מחקרים קליניים סינית בתחום מדעי החיים, שביחד יעמידו מסגרת השקעות של 20 מיליון יורו בחמש שנים.

תוכנית ההשקעות החדשה שנקראת ExploreBio, תשקיע בכ-4 חברות בשנה, והיא מצטרפת לחממה הביוטכנולוגית של מרק ביבנה, שכוללת מחויבות להשקעה של 10 מיליון יורו עד 2018 בחברות הזנק ישראליות בתחום הביו-טכנולוגיה. סטפן אושמן, יו"ר מועצת המנהלים ומנכ"ל מרק מסר כי "הרוח המפעילה את חברות ההזנק בישראל היא ייחודית ומעוררת השראה. אנחנו גאים להיות חלק פעיל בסיפור ההצלחה הגדול הזה, בעזרת השקעות מקומיות".

ארבעת המשקיעים כבר שיתפו פעולה ביניהם בשורת השקעות בעבר, בחברות דוגמת מטבומד המפתחת טיפולים ממוקדים בסרטן, ו-ARTSaVIT העושה שימוש בתהליכי אפופותיזה לצורך טיפול בסרטן.

באוגוסט האחרון הודיעה מרק כי תקים מעבדת חדשנות במסגרת הקמת המעבדות של רשות החדשנות (המדען הראשי) - בהשקעה כוללת של 20 מיליון יורו. המעבדה, שנקראת PMatX, אינה מתמקדת בפארמה, אלא בחומרים חכמים ושיטות ייצור חדשניות - שילוב של היי-טק והנדסת ייצור חומרים. את התוכנית הזו גם כן מנהלת זרוע ההשקעות של החברה, והחברה ציינה כי תזכה לתמיכה של שותפים נוספים, כולל HP בארה"ב וקרן בטרי ונצ'רס. רשות החדשנות מצידה עתידה לתמוך במעבדת PMatX בסכום המוערך בכ-50 מיליון שקל לשלוש השנים הקרובות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker