מנכ"ל דויטשה טלקום: הקמת סטארט אפ בישראל היא תג של כבוד, ובאירופה זה מוות תעשייתי

במפגש עם תעשיינים מישראל הוסיף רנה אוברמן כי שיתוף הפעולה מסב לחברה יתרונות רבים ■ "אירופאים יכולים ללמוד מישראל וארה"ב כיצד אפשר לא רק להוציא רעיונות מצוינים, אלא גם כיצד להפוך אותם למציאות, ליעילים עבור הלקוח. זה מה שיכול לחולל מהפכות בחברות ולהוליד חדשות", אמר אוברמן

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"בהקמת חברה משלך באירופה יש הרבה סיכון", אמר מנכ"ל דויטשה טלקום, רנה אוברמן ביום החדשנות שעורך השבוע משרד התמ"ת בגרמניה. "שלא כמו בארה"ב ובישראל, שם זה מעין תג כבוד, באירופה זה נחשב כמו מוות תעשייתי. אנחנו חייבים להתגבר על זה ולחולל שינוי תרבותי", הוסיף.

בהתייחס לשיתוף הפעולה עם ישראל אמר אוברמן, כי באחרונה סיימה דויטשה טלקום השקעה נוספת בישראל עם חברה חדשנית בשם מיי ט'ינגס דוט קום. "זו חברה חדשנית. דויטשה לא רק תומכת בכסף, הרבה אנשים יכולים לתרום כסף. אנחנו גם תורמים מומחיות", אמר.

חברת דויטשה טלקום היתה בקשר עם כשלוש מאות חברות ישראליות לאורך השנים, בהן ECI, ראד, אלדין, ווקלטק, צ'ק פוינט ופלאש נטוורקס. החברה מממנת מזה ארבע שנים מעבדת חדשנות משותפת עם אוניברסיטת בן גוריון בתחום של אבטחת מחשבים ורשתות תקשורת ותעבורת נתונים.

בשנת 2009 הוגדלו התקציבים של המעבדה (מעבר ל-12 מיליון היורו שהוקצבו לשנים 2006-9) והוארך החוזה לשלוש שנים נוספות. כיום ישנם כ 8 פרויקטים פעילים וההערכות הם שכ-100 חוקרים בוחנים פרויקטים מול החברה. ידע שפותח במעבדות בן גוריון יחד עם חברת דויטשה טלקום משמש היום כבסיס לפעילותה של חברה גרמנית ישראלית. דויטשה טלקום מתכננת להעביר ב-2011 את הפעילות שלה לפארק הטכנולוגי החדש המוקם ליד אוניברסיטת בן גוריון.

בנאומו ציין אוברמן כי באירופה אפשר ללמוד מישראל. "זה נעשה מקום של חדשות. אירופאים יכולים ללמוד מישראל וארה"ב כיצד אפשר לא רק להוציא רעיונות מצוינים, אלא גם כיצד להפוך אותם למציאות, ליעילים עבור הלקוח. זה מה שיכול לחולל מהפכות בחברות ולהוליד חדשות", אמר.

שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר הזמין בנאום שנשא בפתיחת יום החדשנות חברות גרמניות להשקיע בישראל. לדבריו, החדשנות היא הכלי שיכול לספק לכלכלות ולחברות את היתרון התחרותי על פני המתחרים.

חברת דויטשה טלקום היא חברת הטלקום המובילה בגרמניה ואחת מחברות הטלקום המובילות בעולם. לחברה כ-260 אלף עובדים בכ-50 מדינות. הכנסות החברה לשנת 2009 הסתכמו ב64.6 מיליארד יורו, מחציתן מהפעילות הבינלאומית של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker