חברת הסייבר הייסולייט גייסה 8 מיליון דולר - בהובלת יו"ר גוגל לשעבר

הייסולייט היא החברה הרביעית של סינדיקט חברות הסייבר Team8 ■ יו"ר ומנכ"ל גוגל לשעבר, אריק שמידט, הוא אחד ממובילי ההשקעה

אמיתי זיו
מייסדי הייסולייט, דן דינר (מימין) וטל זמיר
מייסדי הייסולייט, דן דינר (מימין) וטל זמירצילום: סיון פרג'

חברת הסייבר הייסולייט (Hysolate), הפועלת בתחום הגנה על תחנות קצה, הודיעה על גיוס של 8 מיליון דולר, בהובלת סינדיקט הסייבר Team8 וקרן ההון סיכון Innovation Endeavors של יו"ר ומנכ"ל גוגל לשעבר, אריק שמידט.

החברה פיתחה מערכת וירטואליזציה למחשבי העובדים בארגון, כך שעל אותה התחנה יכולות לרוץ כמה מערכות הפעלה — מה שמאפשר לבודד את האיום בסביבות שונות בלי לפגוע בחוויית המשתמש. המוצר מזכיר פתרון של Bromium האמריקאית.

רוצים להכיר עוד חברות סייבר מעניינות? הצטרפו לאקוסיסטם

מהייסולייט נמסר: "רוב הארגונים מגנים על עצמם באמצעות הגבלת המשתמשים במחשבי הקצה מביצוע פעולות חיוניות שעלולות לסכן את הארגון, כמו מניעת גישה חופשית לאינטרנט, מניעת התקנת אפליקציות חדשות, חסימת התקני USB ושימוש בשירותי ענן. הדבר פוגע ביעילות. המערכת של הייסולייט מביאה את טכנולוגיית הווירטואליזציה המקובלת בשרתים לשימוש בתחנות הקצה. בעיני המשתמש, החוויה נותרת זהה לשימוש רגיל במחשב יחיד, אך מאחורי הקלעים רצות שתי מערכות הפעלה וירטואליות ברמות אבטחה שונות, זו לצד זו".

הייסולייט הוקמה על ידי טל זמיר ודן דינר. החברה מעסיקה כ–25 עובדים במשרדיה בתל אביב ובניו יורק. זמיר מסר כי להייסולייט יש כבר יותר מעשר התקנות בחברות מתחום הפיננסים, פירמות עורכי דין ועוד.

חברת Team8 היא פלטפורמה להשקעה והקמה של חברות סייבר. הפעילות שלה התחילה בפברואר 2015 בהובלת היזם נדב צפריר, שהיה בעברו מפקד יחידת 8200. הפלטפורמה גייסה כ–100 מיליון דולר מחברות בינלאומיות גדולות, כמו מיקרוסופט וקוואלקום, וביצעה עד כה שלוש השקעות הזנק.

שיטת הפעולה של Team8 היא להקים חברות בשיתוף היזמים, ולהשקיע עד 5 מיליון דולר מהקופה שלה. שאר המימון מושג דרך גיוסי הון רגילים. כל החברות של הסינדיקט יושבות באותו בניין בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker