כך מכרה בזק בינלאומי מוצר סייבר לקשיש בן 75

נציגה טלפונית צירפה את הקשיש לחבילה למרות שסירב להצעה ארבע פעמים במשך השיחה ■ בזק בינלאומי: "זהו מקרה חריג. הנציגה פעלה בניגוד לנהלים"

אמיתי זיו
סמס מבזק בינלאומי
סמס מבזק בינלאומיצילום: אמיתי זיו

זאת לא הפעם הראשונה שחברות תקשורת מוכרות לאנשים מבוגרים מוצרים בניגוד לרצונם, אבל אפילו בשוק הזה המקרה הבא חריג.

לקוח בשם יניב סיפר ל-TheMarker את הדברים הבאים: "אבא שלי בן 75. התקשרו אליו ביום שלישי מבזק בינלאומי לשאול אותו אם הוא רוצה להצטרף לשירות סייבר. כל השיחה הוא אמר שהוא לא מעוניין להצטרף לשום דבר חדש. בסוף השיחה הנציגה ביקשה ממנו את מספר תעודת הזהות והוא לא הסכים לתת לה אותו. בשלב הזה היא אמרה 'אני רק רוצה לאמת שאתה הלקוח. מהן הארבע ספרות האחרונות של כרטיס האשראי?'. מסתבר שצירפו אותו לחבילה למרות שהוא לא רוצה ואמר מפורשות לא ארבע פעמים במשך השיחה".

בזק בינלאומי צירפה אותו למוצר סייבר חדש בשם Cyberlog שמאפשר לקבל התראות על כניסות ונסיונות פריצה לחשבונות ברשתות חברתיות ולאימייל. השירות עולה 19.90 שקל לחודש. יניב: "אני שוקל לתבוע אותם בתביעה ייצוגית. נבדוק כמה אנשים עוד נפלו בפח הזה".

בזק בינלאומי מתנצלת על המקרה ומסרה בתגובה: "ראשית אנו מתנצלים. מדובר במקרה חריג ונקודתי שבו נציגה מטעמו של משווק חיצוני העובד עמנו פעלה בניגוד לנהלים. אנחנו רואים זאת בחומרה רבה ובוחנים המשך עבודה עם המשווק. יצרנו קשר עם הלקוח, עדכנו אותו בדברים והבענו את התנצלותינו הכנה להתנהלות בעיניינו". הנושא טופל בבזק בינלאומי ברמת סמנכ"ל והלקוח פוצה באינטרנט ללא תשלום למשך חצי שנה.

בנובמבר האחרון נקנסה בזק בינלאומי ב-157 אלף שקל על כך שלא ניתקה לקוחות בהתאם להוראות משרד התקשורת בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker