סליקה, כדורגל ופיתוח תרופות - אלו הם העסקים של נתן יעקובסון בישראל

מדיטור מגייסת 20 מיליון דולר כדי להתחיל שלב שלישי של ניסויים בתרופה לייצוב לחץ דם

פז וייסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
פז וייסמן

חברת הסטארט אפ מדיטור (Meditor), היושבת בפארק בנס ציונה, ומפתחת תרופה לייצוב לחץ הדם, מגייסת כ-20 מיליון דולר בכדי להתחיל ניסויים שלב שני בתרופה המטפלת בשלוש אינדיקציות שונות. אולם באופן מפתיע משהו, בעל השליטה בחברה, הוא אינו אדם המתמחה בקליניקה, אלא דווקא איש העסקים הקנדי נתן יעקובסון, בעל חברת סליקת האשראי פייג'אה והספונסר של מכבי תל אביב בכדורגל.

מה ליעקובסון ולחברת תרופות קטנה בנס ציונה, לא כל כך ברור, אך מה שידוע הוא שהחברה זקוקה כעת לסכומי כסף גדולים יותר מכפי שאנג'ל יכול לספק. מה שכן ידוע הוא שהקשר בין יעקובסון ומדיטור נוצר בשנת 2005, כנראה בעזרת מכרים משותפים, כאשר לצד השקעתו של יעקובסון השקיעו אנשי עסקים קנדים נוספים, מתחום הפארמה.

סיפורה של מדיטור מתחיל, כאשר חברת האם שלה, אמינולאב, המנהולת בידי רפי ברקן, רכשה בשנת 2000 מידי גורם בחו"ל זכויות על מולקולה (MTR-104) אשר נמצא כי יש ביכולת לייצב את לחץ הדם. לאחר שאומנילאב רכשה את הזכויות, הקימה את חברת מדיטור שתשמש בית לפעילות העסקית למסחור תרופות המבוססות על המולקולה. כיום מדיטור פועלת לפיתוח תרופה לשלוש אינדיקציות שונות הקשורות בייצוב לחץ דם. האחת היא ייצוב לחץ הדם בזמן ניתוחי לב פתוח פתוחים (MTR-105), השנייה לטיפול במיגרנות (MTR-106), והשלישית היא ייצוב לחץ הדם בזמן טיפולי דיאליזה (MTR-107). בשלושת האינדיקציות החברה נמצאת בשלב השני של הניסויים הקליניים, כאשר באינדיקציה לטיפול בזמן הדיאליזה החברה נמצאת בשלב IIb.

כיום בשוק קיימות תרופות רבות המטפלות באינדיקציות של הפרעות בלחץ דם, חלקן תרופות אתיות, וחלקן אף הפכו לגנריות. לטענת אדריאן הראל, היתרון של מדיטור טמון בכך שהתרופות אותן מפתחת החברה לא רק גורמות להעלאה או הורדה של לחץ הדם, אלא גורמות לייצובו ברמה הנורמלית של הגוף, מה שלא קיים בתרופות אחרות, בהן יש Over Shooting בעת מתן התרופה.

לגבי פיתוח התרופה למיגרנה אומר הראל: "שוק התרופות לטיפול בכאבי ראש מגלגל סכומי עתק בהיקף של 17 מיליארד דולר, היות ומדובר בתסמונת נפוצה למדי התוקפת 6% מהגברים ו-16% מהנשים. הטיפולים בכאבי ראש מתחילים בתרופות קלות כמו אספירין ומגיעים לתרופות למיגרנות קשות, כמו Imitrex של חברת מרק. השוק לתרופות לטיפול במגרנות אקוטיות נאמד ב-3 מיליארד דולר, כאשר 45% מהשוק נשלט בידי תרופות המבוססות סומטריפן, אשר להן יש תופעות לוואי ושאינן מותרות לקבוצה השניה, הכוללת 55% מהסובלים ממיגרנות קשות, שלקבוצה זו אין פיתרון מלא".

כמו כל חברת תרופות, הצלחה בפיתוח אחת התרופות, חושף את החברה לשוק פוטנציאלי של מיליארדי דולרים בשנה. שוק התרופות למגרנות אקוטיות לבדו מגלגל כ-3 מיליארד דולר.

בעלי המניות העיקריים של מדיטור הם כאמור חברת האם אמינולאב, המחזיקה ב-30% מהחברה. בעלי המניות הנוספים בחברה הם CIFG הקנדיים, פריגו וחברת ציטרויל (Citroil) האמריקאית, אשר מפעילה פרדסים ברחבי העולם. פרט ליעקובסון, בין משקיעים הפרטיים (אנג'לים) של החברה נמנים דן זיסקינד, סמנכ"ל הכספים לשעבר של טבע.

מדיטור מעסיקה 2 עובדים בלבד, אשר נהנים משירותיה של חברת האם, כאשר מרבית האופרציה עוברת דרך קבלני משנה. עד היום בחברה הושקעו כ-10 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים ומהמדען הראשי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker