יובל רבין, בנו של יצחק רבין, מכר את חברת האינטרנט שלו לברטסלמן בעסקת חילופי מניות

רבין, יחד עם חיים הלווי מכרו את BeyondGuide, המספקת שירותי תוכן על אתרי תיירות בסלולר

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

חברת ההיי-טק האמריקאית, ביונד גאייד (BeyondGuide), המספקת שירותי תוכן על אתרי תיירות למשתמשים בטלפונים סלולריים, הודיעה שלשום על השלמת המיזוג עם חברת לוקאליטי (Locality.de) הגרמנית, המספקת שירותי תוכן בתחום התיירות באינטרנט.

שלושה ישראלים מעורבים בחברת ביונד גאייד. נשיא ומנכ"ל החברה הוא יחיעם הלוי, ארכיטקט מאגרי המידע בבית התפוצות ובמוזיאון השואה. סמנכ"ל הטכנולוגיה של החברה הוא יובל רבין, בנו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, וסמנכ"ל הכספים שלה הוא גיל בירגר.

ברטלסמן קפיטל וונצ'רס, זרוע ההון סיכון של ענקית המדיה הגרמנית ברטלסמן, שבשליטתה נמצאת לוקאליטי, רכשה מחצית ממניות ביונד גאייד בעסקת חילופי מניות, ומיזגה את שתי החברות. החברה הממוזגת תעסיק 40 עובדים - 20 של ביונד גאייד ו-20 של לוקאליטי.

הטכנולוגיה של ביונד גאייד מאפשרת למשתמשים בטלפונים סלולריים המבקרים באתרי תיירות לקבל מידע קולי על ההיסטוריה והתרבות של האתרים.

סגן נשיא לאסטרטגיה עסקית של ביונד גאייד, מאט הופמן, אמר בראיון ל"וושינגטון פוסט" כי רכישת החברה תעניק לברטלסמן פלטפורמה נוספת - הטלפון הסלולרי - לפרסום תוכן קולי. המיזוג עם לוקאליטי יאפשר לביונד גאייד להשיק את השירות באירופה. לדברי הופמן, הרחבת השירות למספר ערים באירופה ולערים נוספות בארה"ב צפוי ברבעון השני של שנת 2002. הוא הוסיף כי העסקה תאפשר לחברה להשתמש בתכנים ובמותגים של ברטלסמן דוגמת פודור, Geo, נשיונל ג'אוגרפיק וטראוול צ'אנל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ