אלירן רובין
אלירן רובין

תערוכת הטכנולוגיה השנתית CES, שתיערך בשבוע הבא בלאס וגאס בארה"ב, מושכת גם השנה כמה מחברות האוטוטק הישראליות, שממהרות להכריז על כמה מהחידושים האחרונים שלהם לקראת האירוע.

חברת אינוויז, המפתחת גלאי לידאר המאפשרים סריקה תלת ממדית של סביבת הרכב, הודיעה אתמול כי תשיק את המוצר שלה לחברות רכב המעוניינות לבחון את הטכנולוגיה. מחיר המוצר שפיתחה הינו כמה אלפי דולרים, והוא נחשב זול יותר מהמוצרים הקיימים בשוק.

אינוויז, שהוקמה לפני כשנתיים, גייסה בפרק זמן קצר יותר מ–80 מיליון דולר, בין היתר מחברות ענק בתחום הרכב. ל–TheMarker נודע כי באחרונה אף נבחרה אינוויז להטמיע את המוצר הבא שלה בכלי רכב של חברה גדולה, המתוכננים לעלות על הכביש בעוד כשלוש שנים.

לצד אינוויז, תציג ב–CES גם חברת ואלנס הישראלית את הטכנולוגיה שפיתחה. אתמול חשפה ואלנס את הפיתוח האחרון שלה עבור תעשיית הרכב — שבב VA6000, המאפשר בראשונה העברה של סוגים שונים של מידע בקצב מהיר של 2 ג'יגה, על גבי כבל בודד באורך של עד 15 מטר. ואלנס התחילה בפיתוח של שבבים מיוחדים להאצה של מידע בסביבת הרכב לפני כשנתיים.

במהלך השנה החלה החברה לעניין יצרניות רכב רבות בפיתוח שלה, בהן מרצדס, שהודיעה כי תטמיע את הטכנולוגיה החל בשנת 2020. לצורך הפיתוחים האלה גייסה ואלנס 60 מיליון דולר.

גם פורסייט , המפתחת מערכות מרובת מצלמות לאפיון של סביבת הרכב, הודיעה על השקה של מערכת חדשה. לצד אלה יופיעו בווגאס הסטארט־אפ הישראלי קוגנטה, שפיתח מערכת סימולציה למערכות נהיגה אוטונומית — וכמובן מובילאיי, המובילה את תעשיית האוטוטק בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker