אקזיט לפיטנגו ולאיל איצקוביץ': אורקל רוכשת את קונברג'ין תמורת 70-100 מיליון דולר

עבור קרן הון הסיכון פיטנגו, שהשקיעה בחברה 13 מיליון דולר, מדובר באקזיט הראשון מהקרן החמישית ■ קונברג'ין פיתחה טכנולוגיה המאפשרת גישור בין רשתות טלפוניה השונות, כך שניתן להשתמש בכל המכשירים בפלטפורמת תקשורת אחת

פז וייסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
פז וייסמן

ענקית התוכנה רוכשת את הסטארט אפ קונברג'ין (Convergin). סכום הרכישה איננו ידוע, אולם לפי הערכות מדובר בעסקה בהיקף המוערך בין 70 ל-100 מיליון דולר. עבור קרן הון הסיכון פיטנגו מדובר באקזיט הראשון מהקרן החמישית.

קונברג'ין פיתחה טכנולוגיה המאפשרת גישור בין רשתות טלפוניה השונות, כך שניתן להשתמש בכל המכשירים בפלטפורמת תקשורת אחת. לקונברג'ין הסכמי מכר ושיתופי פעולה מהותיים עם ענקיות ציוד הרשת ועם יצרניות תוכנות ה-IT הגדולות בעולם. מוצרי החברה הותקנו בלמעלה מ-15 רשתות טלקום עד היום בכל העולם, ביניהן טי מובייל וטליה סונרה.

אורקל, שהיא אמנם חברת התוכנה השנייה בגודלה בעולם, מתעניינת בחברות תקשורת בשל האינטגרציה שמוצריהן - כמו זה של קונברג'ין - מספקים בין התוכנות הארגוניות השונות, וזאת באמצעות אפליקציות שונות (כמו תא קולי ושירותים של תקשורת אחודה). המערכת של קונברג'ין מאפשרת לספקיות תקשורת להעלות אפליקציות חדשות על גבי הרשת שלהן, בזמן קצר, הודות למתאם המקשר את שרת האפליקציות לרשת התקשורת. קונברג'ין מפתחת את אותו המתאם.

עם הקמתה בסוף שנת 2000, בידי איל איצקוביץ', גייסה קונברג'ין 3 מליון דולר מקרן ההון סיגון MRV האמריקאית. בשנת 2008 גייסה החברה כ-10 מיליון דולר מקרן פיטנגו. במהלך הגיוס השני, רכשה פיטנגו את המניות שהיו בידי MRV, ובכך נעשתה הקרן בעלת המניות היחידה בחברה, פרט ליזמים. כיום קונברג'ין מעסיקה כ-40 עובדים במשרדיה בהרצליה פיתוח.

רמי ברכה, שותף בקרן פיטנגו וחבר בבורד של קונברג'ין: "קונברג'ין עשתה מסלול ייחודי בנוף חברות הטכנולוגיה בארץ. ללא סיוע של קרן הון סיכון, החברה הפכה רווחית בתוך שנתיים וביססה את עצמה כשחקנית ייחודית בתחומה. עוד כחברה קטנה קונברג'ין התמודדה בהצלחה במכרזים מול החברות הגדולות בשוק, ואני מאמין שכעת, אורקל, כחברה גדולה, תוכל לעשות שימוש מיידי בפתרון המוכח של קונברג'ין על מנת לזכות בנתח שוק משמעותי".

באסכר גורטי, סגן נשיא ומנהל כללי ביחידת התקשורת של אורקל, אמר: "ככל שספקיות תקשורת עוברות מרשתות תקשורת ישנות לרשתות תקשורת חדשות (NGN) שילוב הטכנולוגיות בין אורקל ובין קונברג'ין מפחית את מורכבות הרשת". המוצרים של קונברג'ין משלימים את מוצרי אורקל בכל הקשור לתחום הבילינג, ניהול הכנסות ושרתי אפליקציות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker