מסע גיוסי ההון של מעיין ונצ'רס נמשך - גייסה 65.5 מיליון שקל

בסה"כ גייסה החברה בחצי שנה האחרונה כ-98 מיליון ש'; מעיין ונצ'רס נסחרת לפי שווי שוק של 53 מיליון ש'

פז וייסמן

מעיין ונצ’רס השלימה סבב גיוס שלישי בחצי שנה האחרונה, הפעם - 65.5 מיליון שקל. הגיוס מורכב מ-43.7 מיליון שקל בתמורה מיידית ו-21.8 מיליון שקל במימוש באופציות. הגיוס הנוכחי מגיע לאחר שבחודש דצמבר האחרון גייסה החברה כ-12.5 מיליון שקל ובאוגוסט האחרון גייסה החברה כ-20 מיליון שקל מקבוצת משקיעים אמריקאית. רוסריו קפיטל הובילו את ההנפקה בשיתוף לידר שוקי הון, כלל פיננסים חיתום, אנליסט חיתום וברק קפיטל חיתום.

בסך הכל, גייסה מעיין ונצ'רס בחצי שנה האחרונה כ-98 מיליון שקל. מעיין ונצ'רס נסחרת לפי שווי שוק של 53 מיליון שקל, ובעקבות הודעת החברה היום יורדת המניה במסחר בבורסה בשיעור של 3%. חתמי ההנפקה היו רוסאריו קפיטל ויועצי ההנפקה היו סייבל השקעות.

מעיין ונצ'רס הינה חברת השקעות אשר מפעילה כ-3 חממות טכנולוגיה: חממת עומר, חממת שדה בוקר וחממת דימונה, אשר משקיעה בחברות סטארט-אפ בשלבים המוקדמים של החברה, לאחר בדיקת ההיתכנות ולקראת פיתוח המוצר הראשון. לחברה יש פוטרפוליו השקעות של כ-50 חברות סטארט אפ, בתחומים החל ממחשוב ותקשורת ועד למכשור רפואי וביטחון. בין החברות הפורטפוליו מוכרות של מעיין ונצ'רס נמנות חברות גיזמוקס, אשר מפתחת ממשקי משתמש לאפליקציות הנצרכות מהענן, אפליסוניקס, אשר הונפקה, ואשר פיתחה טכנולוגיה להסרת שיער בעזרת גלי קול.

מעיין נסחרה בחודש אוגוסט לפי שווי שוק של 75 מיליון שקל, אולם מאז שווי השוק של החברה ירד לרמה של 53 מיליון שקל, ירידה של 30%, מה שמשקף שווי של כמעט מחצית מהסכום אותו היא גייסה עד כה.

לפי התיאוריה, גיוסי הון צריכים להפחית את הערך של כל מניה, בעקבות הדילול, אך בכל זאת להגדיל את שווי השוק הכולל של החברה, הרי המאזן גדל. צביקה בן פורת, מנכ"ל החברה, אמר כי הסיבה לכך איננה מעיין ונצ'רס אלא שורטיסטים בשוק: "היה צפוי שהמחיר של המניה יתאים עצמו לאחר הגיוס. תמיד יש שחקנים שורטיסטים שמנסים לנצל הזדמנויות לרווח ארביטראז' בבורסה. תמיד יש שורטים וכל הנפקה בבורסה הישראלית חוטפת מכה כזו".

כמו כן מוסיף בן פורת כי מעיין תשתמש בכסף הטרי בכדי להשקיע בחברות חדשות ובתמיכה בחברות הפורטפוליו הקיימות, ובשלב זה אין לחברה תוכניות גיוס כספים עתידיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker