גרין רוד מגייסת כ-10 מיליון דולר מקרן ההון סיכון של אל גור

המערכת של גרין רוד משפרת את הבטיחות ומסוגלת להביא לחיסכון של עד 10% בהוצאה של ארגונים על דלקים

פז וייסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבלוג הטכנולוגי קט קראנץ' מפרסם כי קרן ההון סיכון האמריקאית, ג'נריישן (Generation), אותה הקים אל גור, לשעבר סגן נשיא ארה"ב, יחד עם בנק ההשקעות גולדמן זאקס צפויה להכריז על סבב השקעה בגובה 10 מיליון דולר בחברת הקלינטק גרין רוד (GreenRoad). פרט לקרן הון הסיכון ג'נריישן, גם המיליארדר הבריטי ריצ'ארד ברנסון נמנה בין משקיעי החברה, דרך קרן הון הסיכון וירג'ין גרין, קרנות הון הסיכון בנצ'מארק ישראל, בולבר פון, אשר הייתה בנצ'מארק אנגליה, אמדאוס, ודאג ונצ'רס.

גרין רוד פיתחה מערכת לניטור ובקרה אחר נהגי משאיות ונהגים בציי רכב. המערכת משפרת את הבטיחות ומסוגלת להביא לחיסכון של עד 10% בהוצאה של ארגונים על דלקים. מדובר במערכת לנהיגה בזמן אמת המשפרת את בטיחות הנהיגה, ומיועדת לציי רכב גדולים. המערכת של גרין רוד הינה מערכת קטנה דמויית רמזור מיניאטורי, הבוחנת באופן מתמיד את הנהג. אם הנהג נוהג כשורה, המערכת מדליקה נורית ירוקה. בנהיגה לא בטוחה, מדליקה המערכת נורית צהובה ואילו נהיגה פזיזה מדליקה נורית אדומה.

החברה נוסדה ב-2003 על ידי עופר רז והוד פליישמן. הנהלת החברה ממוקמת בקליפורניה, מרכז התמיכה בלקוחות נמצא באנגליה. ומרכז הפיתוח של החברה שוכן בבית דגן ומעסיק כ-45 עובדים. בסך הכל, מעסיקה החברה כ-90 איש.

לחברה ישנם כיום כ-80 לקוחות. על פי ההערכות של טק קראנץ', מכניסה החברה כ-20 מיליון דולר בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker