אקס ליבריס המפתחת תוכנה לספריות רוכשת את המפיצה שלה בסקנדינביה תמורת 4 מיליון דולר

מספר הלקוחות אקס ליבריס בדנמרק ובשבדיה עומד על כ-200 ספריות

פז וייסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פז וייסמן

אקס ליבריס (Ex Libris),המפתחת תוכנה לספריות ומרכזי מידע ומחקר, רכשה את המפיצה הבלעדית שלה בדנמרק ובשבדיה - חטיבת הספריות של מחלקת השירותים של פוג'יטסו. היקפה הכספי של הרכישה נע בין 3 ל-4 מיליון דולר. מספר לקוחות אקס ליבריס במדינות אלה עומד על כ-200 ספריות. חטיבת הספריות של פוג'יטסו, המפיצה הבלעדית של אקס ליבריס בסקנדינביה ומי שסיפקה שירותי תמיכה ללקוחות החברה מאז שנת 1992, היתה גורם מרכזי בהפצת מוצרי אקס ליבריס בדנמרק ובשבדיה, כמו גם באיי פארו.

חברת אקס ליבריס (Ex Libris), המפתחת פתרונות מחשוב ותוכנה לספריות אקדמיות ומרכזי מידע ומחקר, בצעה מכירות חדשות למוסדות אקדמיים בצפון אמריקה, אוסטריה, צרפת, גרמניה, ניו זילנד ואוסטרליה. סך היקף המכירות של החברה נאמד ביותר מ-80 מיליון דולר בשנה. בין לקוחות החברה נמנים מוסדות אקדמיים מהמובילים בעולם, ביניהם בהן MIT, הרווארד ואוקספורד.

אקס ליבריס, הוקמה בשנת 1983, ופועלת ממרכזה בירושלים, שם מעסיקה החברה למעלה מ-470 עובדים בארץ ובעולם, מתוכם 230 בישראל.

לפי נתוני IVC-ONLINE החברה ערכה כשלושה סבבי גיוס בהם גייסה כ-7.8 מיליון דולר בין השנים 1998 ל-2004, מקרנות הון הסיכון תמר ווולדן. כיום החברה מוחזקת בידי הקרן ההשקעות לידס אקוויטי פרטנרס, לאחר שנמכרה בסכום של 170 מיליון דולר, בחודש אוגוסט האחרון. המהלך התרחש כשנתיים לאחר שנמכרה לקרן פרנסיסקו פרטנרס תמורת 62 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker