חברת הסטארטאפ אל אר אס רשמה הצלחה בניסוי קליני להכוונה של מסמרים בניתוחים אורטופדיים

החברה מפתחת מכשיר העוזר לאורטופדים לאתר את המיקום בו יש להכניס מסמר אורטופדי לקיבוע העצם

פז וייסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת הסטארט-אפ אל אר אס אורטו (LRS Ortho), חברת בת של חממת מיט"ג מקבוצת קפיטל פוינט סיימה בהצלחה סדרת ניסויים קליניים ראשונית במטרה לבחון מוצר אותו פיתחה, ולא לצורכי קבלת אישור מכירות. החברה פיתחה מכשיר הנקרא BonFixatore המשמש להנחייה והכוונה של מסמרים בניתוחים אורטופדיים בגפיים. סדרת הניסויים בוצעה בשני מרכזים רפואיים, האחד בישראל בבית החולים רמב"ם והשני במזרח באירופה ברוסיה בניסוי הקליני השתתפו כ-14 מטופלים.

אל אר אס מפתחת מכשיר העוזר לאורטופדים לאתר את המיקום המדויק בו יש לקדוח ולהכניס מסמר אורטופדי לצורך קיבוע העצם השבורה. בעת הטיפול, אחד האתגרים עימם הרופאים מתמודדים הוא מציאת המיקוד המדויק בו יש להחדיר את המסמר.

לפי הדו"ח המוצר נמצא יעיל והצליח להציג שיפור הדרגתי ביחס לפרוצדורות הקיימות היום. היתרון הבולט של המוצר הוא שיפור הליך הטיפול בנפגעי גפיים, בכך שהוא מצמצם את זמן איתור השבר ואיתור המקום המדויק בו יש לקדוח את המסמר האורטופדי, והפחתת מספר צילומי הרנטגן הנדרשים לביצוע.

גיורא ברנט, מנכ"ל אל אר אס, והמנכ"ל לשעבר של חברת סייטליין שנמכרה לחברת סטרייקר תמורת 150 מיליון דולר בשנת 2006: "היתרון של המוצר טמון בדיוק שלו, מה שמונע טיפולים חוזרים עקב אי דיוק הפרוצדורה. כמו כן ישנם היתרונות לרופאים, והם צמצום החשיפה לקרינה אליה נחשפים הרופאים וקיצור משך הטיפול הנעשה בידי הרופא, מרמה של קרוב ל-30 דקות, לרמה של דקות בודדות, ואף כ-5 דקות".

אל אר אס הוקמה בשנת 2007, על בסיס פיתוח של ד"ר אלכס לרנר, מנהל ממחלקת האורטופדיה של בית החולים זיו. החברה מעסיקה כ-4 עובדים, וגייסה כמיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker